Abadon Real Estate ma ambitne plany

Grupa Abadon Real Estate w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. wypracowała 54,7 mln zł przychodów, osiągając zysk z działalności operacyjnej na poziomie 2,3 mln zł oraz zysk netto przypadający jednostce dominującej w wysokości 1,6 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 31 maja 2017 10:30

W okresie tym grupa zakontraktowała, w ramach zamówień otrzymanych od podmiotów z holdingu Murapol, obsługę inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa o wartości 123,9 mln zł.

– Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla grupy Abadon Real Estate okresem konsekwentnego poszerzania kompetencji poprzez, z jednej strony przejęcie spółki Home Credit Group Finanse i Nieruchomości, świadczącej usługi sprzedaży i pośrednictwa kredytowego, z drugiej zaangażowanie kapitałowe w grupę budowlaną AWBUD. Działania te są konsekwencją naszej strategii rozwoju, zakładającej budowanie podmiotu posiadającego ogół kompetencji i zasobów niezbędnych do realizacji projektów z szeroko rozumianego rynku nieruchomościowego. Jako grupa posiadamy duże doświadczenie w obszarze budownictwa mieszkaniowego, a przejęcie AWBUD pozwoli nam wejść z ofertą wysokospecjalistycznych usług na inne segmenty rynku nieruchomościowego – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Abadon Real Estate.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

77 proc. przychodów ze sprzedaży wypracowanych przez grupę Abadon RE w pierwszym kwartale 2017 roku pochodzi z działalności usługowej, obejmującej m.in. generalne wykonawstwo, usługi architektoniczno-projektowe, akwizycje i marketing. Pozostałe 23 proc. to wpływy zrealizowane przez dystrybutora materiałów budowlanych – Cross Bud.

W pierwszym kwartale br. grupa Abadon RE podpisała z podmiotami z holdingu Murapol, poza umowami na obsługę w systemie generalnego wykonawstwa, także list intencyjny, na mocy którego będzie kompleksowo realizowała projekty nieruchomościowe, które powstaną na gruntach zakupionych ze środków pochodzących od inwestorów Murapol HRE FIZAN. Dzięki tej współpracy grupa zamierza wypracować co najmniej 400 mln zł przychodów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Strategia grupa zakłada, poza świadczeniem usług na rzecz podmiotów z holdingu Murapol, wyjście z ofertą do inwestorów zewnętrznych, zainteresowanych realizowaniem projektów inwestycyjnych na polskim rynku nieruchomościowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych