ACCIONA buduje poza Warszawą. Nowe projekty w Pruszkowie i Trójmieście

ACCIONA umacnia pozycję na rynku ogólnopolskim. W tym roku deweloper rozpoczyna realizację osiedla Blanco w Pruszkowie i planuje dwa nowe projekty - Kamienna Grobla w Gdańsku na Dolnym Mieście oraz kolejny w Gdyni.

Autor: housemarket.pl 18 maja 2021 15:25

Czas pandemii okazał się przełomowy dla warszawskiego dewelopera. Wzrost dynamiki zakupu mieszkań w ramach nieruchomości U-City Residence w dzielnicy Ursus-Gołąbki i błyskawiczna sprzedaż lokali w ramach osiedla AR4 w Miasteczku Wilanów, przyczyniły się do rozwoju firmy. Planowany rozwój oraz ekspansja ACCIONA zostały poszerzone o kolejne rynki, sprawiając, że firma rozpoczęła działalność ogólnopolską. Najnowszy projekt dewelopera to osiedle BLANCO w Pruszkowie. Siedem kameralnych budynków, 300 mieszkań, a to wszystko w ramach nowoczesnej i przyjaznej architektury, która jest znakiem rozpoznawczym ACCIONA.

- Wybór Pruszkowa jako kolejnego miejsca na realizację naszej inwestycji nie był przypadkowy. Szukaliśmy terenu, który z jednej strony pozwoli nam zaoferować mieszkania w atrakcyjnej cenie, a z drugiej miejsca, z rozwiniętą i dobrze funkcjonującą infrastrukturą, które będzie bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą. Terenu, na którym wiemy, że stworzymy atrakcyjną i komfortową przestrzeń dla naszych przyszłych mieszkańców – powiedziała Katarzyna Unold, dyrektor zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednym z głównych czynników wpływających na wybór Pruszkowa jako kolejnej lokalizacji inwestycji dewelopera, jest dogodne połączenie z centrum stolicy. Zapewni to przyszłym mieszkańcom komfort mieszkania w podwarszawskiej okolicy. Wzrost popytu na nowe mieszkania w dużych miastach oraz rosnące zapotrzebowanie na praktyczne lokale, charakteryzujące się wysokim standardem wykończenia oraz przystępną ceną, przyczyniły się do decyzji ACCIONA o ekspansji również na inne rynki, w tym trójmiejski. Deweloper zakupił w Gdańsku tereny przy ul. Kamienna Grobla 28/29, które znajdują się na Dolnym Mieście, nad brzegiem rzeki Motławy.

CZYTAJ TEŻ: RUSZAMY W POLSKĘ 

– Nasz wybór odnośnie realizacji inwestycji w Gdańsku był oczywisty. Błyskawicznie zauważyliśmy olbrzymi potencjał lokalizacji i samego miejsca. Od razu uznaliśmy ten projekt za klejnot, który wymaga odpowiedniego szlifu i oprawy. Usytuowanie budynku w pobliżu centrum Gdańska, przy samej Motławie, w okolicy niskiej zabudowy nawiązującej do tradycyjnych gdańskich kamienic i starych magazynów oraz fabryk budowanych z cegły – to połączenie tradycji i teraźniejszości. Po drugiej stronie Kamiennej Grobli znajduje się Wyspa Spichrzów, która w ostatnich latach rozwija się i modernizuje. Dodatkowo, ta część miasta coraz bardziej rozbudowuje się pod kątem infrastruktury – w planach jest powiększenie gdańskiej mariny żeglarskiej, odnowa mostu Stągiewnego czy rozbudowa podziemnych połączeń. W tym projekcie łączymy historię z nowoczesnością. Częścią działki od frontu brzegu rzeki są dwa budynki fabryki, które odrestaurujemy, tak, aby spełniały funkcję lokali mieszkalnych i apartamentów wraz z lokalami usługowymi na parterze. Działkę od strony ulicy Jałmużniczej wzbogacimy o nowoczesny budynek mieszkalny - tu stawiamy na minimalistyczną architekturę - podkreśla Katarzyna Unold.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych