ACCIONA z prestiżowym wyróżnieniem

ACCIONA została wyróżniona w zakresie różnorodności i inkluzji w miejscu pracy. Zajęła 1 miejsce dla branży budowlanej w indeksie najbardziej różnorodnych i integrujących organizacji na świecie. W klasyfikacji ogólnej uwzględniającej firmy działające w różnych obszarach oraz branżach ACCIONA zajęła 36. miejsce na świecie.

Autor: housemarket.pl 22 października 2021 15:38

  • ACCIONA została uwzględniona w rankingu Refinitiv Global Top 100 Diversity and Inclusion Index. 
  • Deweloper w ranking zajął 36. miejsce w ogólnej klasyfikacji w 2021 roku.
  • ACCIONA Nieruchomości to zespół wysoko różnorodny. Udział zatrudnionych kobiet, stanowi 78 proc. całego zespołu.

Wyróżnienie odzwierciedla przyszłościową politykę ACCIONA w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej oraz zarządzania, czyli ESG (z ang. Environmental, Social responsibility, Governance) w zakresie infrastruktury i energii odnawialnej, a także jej zaangażowanie na rzecz równości płci, zawieranie umów sprzyjających inkluzji i integracji społecznej oraz szkolenia w zakresie różnorodności kulturowej dla 38 000 pracowników, obejmujących 131 narodowości w ponad 40 krajach.

Ranking D&I Index został przygotowany w oparciu o dane zebrane przez Refinitiv – jedną z największych na świecie firm dostarczających dane z rynków finansowych oraz infrastrukturę w tym obszarze. Aby wybrać 100 najbardziej inkluzywnych i zróżnicowanych organizacji na świecie, w indeksie Refinitiv Diversity & Inclusion jest analizowanych ponad 500 obszarów danych dotyczących środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG), celem przejrzystego i obiektywnego pomiaru względnej wydajności blisko 11 tys. firm reprezentujących ponad 80 proc. globalnej kapitalizacji rynkowej.

- Bardzo nas cieszy to wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią grupy, która tak dynamicznie rozwija się w obszarach budowania zdrowego środowiska pracy opartego na wzajemnym poszanowaniu, tolerancji oraz współpracy. Te wartości przyświecają także kulturze pracy w ACCIONA Nieruchomości. Jesteśmy postępową firmą o bardzo wysokich standardach. Cenimy sobie partnerstwo i wzajemne poszanowanie w stosunkach biznesowych. Staramy się wspierać grupy ludzi wykluczonych, mniejszości i potrzebujących. Staramy się inspirować innych do zmian na lepsze, większej otwartości na ludzi oraz działań na rzecz środowiska. Bardzo nas cieszy tytuł przyznany grupie ACCIONA, szczególnie, że zostaliśmy wyróżnieni jako jedyna firma z sektora budowlano-inżynieryjnego na świecie. To potwierdza, że nasze działania są słuszne i promują odpowiedzialny i partnerski biznes, przynoszący korzyści wszystkim stronom” – powiedziała Katarzyna Unold, dyrektor zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Często myślimy o zróżnicowanym miejscu pracy jako o środowisku obejmującym pracowników różnej płci, pochodzenia etnicznego, wieku oraz pochodzenia rasowego. To prawda. Jednak pojęcie różnorodności w miejscu pracy jest znacznie szersze i uwzględnia także różnorodność w religii, kulturze, orientacji seksualnej, języku, wykształceniu oraz umiejętnościach i zdolnościach. Różnorodność jest czynnikiem, który może znacznie wpływać na rozwój danej organizacji, ponieważ często przekłada się na zwiększoną produktywność, kreatywność oraz innowacyjność firmy, zmniejsza rotację pracowników i pozwala lepiej zrozumieć potrzeby swoich klientów. Te wszystkie korzyści są kluczowe dla większości firm, szczególnie, że przekładają się też na zwiększone przychody, stanowiące priorytet w każdej firmie.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych