Activ Investment: W 2022 roku wejdziemy na nowe rynki w Warszawie i Łodzi

Jakie plany inwestycyjne ma Activ Investment na 2022 roku i jak ocenia sprzedaż w tym roku - ocenia Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment.

Autor: Housemarket.pl 01 grudnia 2021 17:46

Jak oceniają Państwo sprzedaż w 2021 roku? Jakie inwestycje i typy mieszkań cieszyły się największym powodzeniem?

Sprzedaż była bardzo dobra, by nie rzec rewelacyjna, mimo wzrostu cen o ok. 15 proc. Największym hitem okazały się mieszkania dwupokojowe – sypialnia plus salon dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 35-40 m2. Wbrew pozorom i licznym komentarzom, że ubiegłoroczny lockdown związany z Covid 19 zwiększy sprzedaż mieszkań z dużymi tarasami, balkonami czy ogródkami, wcale nie zwiększył popytu.

Wielu deweloperów zauważa problemy z podażą związane m.in. z rosnącymi cenami gruntów oraz przedłużającymi się procedurami administracyjnymi. Czy dotyka to również Activ Investment?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak każdego dewelopera. Szczególnie odczuwalne jest to w Krakowie, gdzie jest duży popyt na mieszkania, działa wielu deweloperów, za to brakuje działek i są bardzo drogie. Coraz trudniej o dobrze skomunikowany grunt w przystępnej cenie, co ma największy wpływ na cenę metra kwadratowego. Wydłużyły się także procedury związane z dokumentami niezbędnymi na uzyskanie pozwolenia na budowę (np. ZRID, DUŚ)

Jakie mają Państwo plany na 2023 rok? 

Tak planujemy nowe inwestycje w naszych oddziałach i wciąż poszukujemy działek, ale zamierzamy również zacząć budowę mieszkań nowych dla nas miejscach - w Łodzi i Warszawie.

Działają Państwo w Krakowie, na Śląsku i we Wrocławiu. Który z tych rynków obecnie rozwija się najszybciej?

O Ile Wrocław i Kraków notują ciągły i niezachwiany rozwój, to jest on stabilny. Natomiast w Katowicach rynek ma największą dynamikę. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu ostatnich dwóch lat ceny nieruchomości na rynku pierwotnym wzrósł o prawie 100 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych