Agrobex: nie przerwaliśmy prac na budowachhousemarket.pl - 23 kwietnia 2020 08:15


Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex zaznacza, że wątpliwe jest, aby sprzedaż mieszkań utrzymała się na poziomie sprzed epidemii. Pojawiają się także obawy o dotrzymanie terminów realizacji inwestycji deweloperskich i zamówień publicznych.

W opinii Lucyny Jarczyńskiej, rynek nieruchomości odczuje skutki epidemii. Przyznaje, że klienci już odkładają decyzje zakupowe na następne tygodnie, przesuwają płatności, a nawet rezygnują z zakupu mieszkań. Wątpliwe jest, aby sprzedaż utrzymała się na poziomie sprzed epidemii. Pojawiają się także obawy o dotrzymanie terminów realizacji inwestycji deweloperskich i zamówień publicznych.

- Przygotowujemy strategię  działania. Czas pokaże jakie kroki będziemy musieli podjąć. Nie przerwaliśmy prac na budowach, zrobimy wszystko, żeby je zrealizować w terminie. Z pewnością sytuacja wymusi na nas zmiany. To nie pierwszy raz kiedy musimy dostosować się do nowych warunków i mam nadzieję, że i w tej sytuacji znajdziemy najlepsze rozwiązania. Oczywiście każde wsparcie instytucji rządowych będzie nieocenione. Jest wiele propozycji rozwiązań, które mogą pomóc deweloperom w dalszej działalności, w tak ekstremalnych warunkach - mówi Lucyna Jarczyńska.