Alides rozwija struktury w Polsce

Po dwóch udanych transakcjach w Gdańsku nadszedł czas na nowe wyzwania i dynamiczny rozwój struktury firmy Alides - także w Polsce.

Autor: Housemarket.pl 17 listopada 2021 12:20

  • Alides REIM SA to rodzinna firma działająca na rynku nieruchomości, będąca częścią Gandawskiej Group Maes, założonej w 1892 r.
  • Alides realizuje swoją strategię ekspansji w Belgii, Luksemburgu i w Polsce poprzez inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, hotelowych i służby zdrowia.
  • Na podstawie sprawozdań finansowych na dzień 31 grudnia 2020 r., Alides posiada skonsolidowany kapitał netto w wysokości 275 mln EUR i EBITDA w wysokości 45 mln EUR.

Z początkiem listopada br. do zespołu Alides Polska dołączył Przemysław Czachowicz, obejmując stanowisko Business Development Managera,

Przemysław będzie odpowiadał za rozwój firmy w Polsce, która jest częścią Gandawskiej Group Maes, założonej w 1892 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

-  Jestem przekonany, że Przemysław przekuje w rzeczywistość naszą ambitną strategię rozwoju, która koncentruje się na pozyskiwaniu inwestycji w strategicznych lokalizacjach, o najlepszym potencjale długoterminowym - mówi Rikkert Leeman, CEO Alides REIM.

Przemysław jest doświadczonym menedżerem z blisko 20 letnim stażem w branży nieruchomości, głównie w sektorze biurowym, handlowym i hotelowym. Przez prawie 10 lat Przemysław zajmował stanowiska zarządcze w DNB Bank Polska. Ukończył Politechnikę Gdańską oraz Politechnikę Warszawską uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration (MBA). Posiada on również prestiżowy tytuł Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji (CCIM – Certified Commercial Investment Member), nazywany “doktoratem z komercyjnego rynku nieruchomości”.

Z przyjemnością dołączyłem do zespołu Alides REIM – firmy z bardzo długą tradycją i perspektywą inwestycyjną. Jestem przekonany, że moje doświadczenie w połączeniu z ambitnymi planami rozwoju firmy przełożą się na równie duży i długofalowy sukces Alides w Polsce – mówi Przemysław Czachowicz.

Przemysław Czachowicz, mat.pras.

Przypomnijmy, że w marcu 2017 r. Alides wraz ze spółką Revive nabył teren d. Stoczni Cesarskiej, który stanowi 16 ha terenów postoczniowych w Gdańsku. Projekt zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów o różnorodnym przeznaczeniu.

Natomiast w pierwszym kwartale 2021 r. spółka nabyła również budynek Waterside przy ulicy Długie Ogrody i w pobliżu Wyspy Spichrzów. Unikalna lokalizacja stwarza nieocenione możliwości wkomponowania się w historyczny obszar i potencjał Gdańska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych