Allcon Budownictwo: dla generalnego wykonawcy apartamenty to wyzwanie

Na rynku pojawia się coraz więcej inwestycji, które aspirują do miana prestiżowych, a tym samym wykorzystuje się przy ich realizacji rozwiązania, które dotychczas były zarezerwowane dla najwyższej klasy luksusu. O arkanach budowania luksusowych mieszkań i nowych inwestycjach – specjalnie dla Housemarket.pl - mówi Mariusz Białek, prezes zarządu Allcon Budownictwo.

Autor: HouseMarket.pl 04 listopada 2016 09:02

Czy luksusowe mieszkania i apartamenty wymagają od generalnego wykonawcy innego spojrzenia na inwestycję?

Luksusowe mieszkania wyróżniają się na tle innych realizacji z zakresu budownictwa mieszkaniowego. Myślę tu nie tylko o szczególnie wysokiej jakości materiałach wykończeniowych, ale również o rozwiązaniach technologicznych wykorzystywanych w instalacjach sanitarnych czy elektrycznych. Wymagania definicji „luksusowy” powodują, że generalny wykonawca musi zadbać zarówno o zaawansowaną technologię montażu, jak i zaawansowaną automatykę sterowania takimi rozwiązaniami. W klasie premium liczy się również estetyka dopasowana do najwyższych oczekiwań odbiorców, ale jednocześnie spełniająca zadania użytkowe. Stąd też konieczność przemyślenia w najdrobniejszych szczegółach komunikacji stref wspólnych czy funkcjonalności recepcji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budowa prestiżowego apartamentowca to wyzwanie?

Można zauważyć, że na dzisiejszym rynku pojawia się coraz więcej inwestycji, które aspirują do miana prestiżowych, a tym samym wykorzystuje się przy ich realizacji rozwiązania, które dotychczas były zarezerwowane dla najwyższej klasy luksusu. Z perspektywy wykonawcy realizacja takich zadań to szczególne wyzwanie również ze względu na prestiż, jaki im towarzyszy. Często są to flagowe, silnie komunikowane inwestycje dewelopera. Powstają one w istotnych dla miast lokalizacjach, co niekiedy może powodować trudności w organizacji placu budowy. Zwłaszcza w przypadku ustalenia krótkiego terminu realizacji prac. Te uwarunkowania sprawiają, że dla inwestorów ważne jest, aby generalni wykonawcy mieli duże doświadczenie w budowie apartamentowców.

Największe „luksusowe wyzwanie” dla Allcon Budownictwo to...?

Obawiam się, że nie da się wyróżnić tylko jednej inwestycji. W filozofii naszego funkcjonowania jest traktowanie każdej realizacji z poziomu najwyższej jakości wykonawstwa. Równocześnie wszystkie zbudowane przez nas obiekty zawierają elementy specyficzne wyłącznie dla nich. Część z nich powstała w prestiżowych lokalizacjach, w przypadku innych na uwagę zasługują zastosowane rozwiązania architektoniczne, technologiczne. Do naszych referencyjnych obiektów w kategorii budownictwa mieszkaniowego o wysokim standardzie zaliczamy m.in. gdyńskie obiekty: Biały Dwór oraz Villa Nova, a także Apartamentowiec Jastarnia.

Nad jakimi realizacjami z górnej półki teraz Państwo pracujecie, a jakie macie w planach?

W ciągu wielu lat obecności na pomorskim rynku mieliśmy okazję wybudować kilkadziesiąt budynków mieszkaniowo-usługowych. Spośród obecnie realizowanych przez nas inwestycji warto z pewnością wymienić Waterlane Island, budowany dla spółki LP Chmielna apartamentowiec klasy premium. W zlokalizowanym w Gdańsku na Wyspie Spichrzów obiekcie znajdować się będą zarówno apartamenty mieszkalne, jak i hotelowe do przeznaczenia na wynajem, a także lokale usługowe, SPA z basenem, dwoma saunami, jacuzzi i siłownią. To wymagający projekt w ważnej dla miasta lokalizacji. Jestem jednak pewny, że budynek powstanie na czas i przy zachowaniu wysokiej jakości prowadzonych prac.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych