Alta sprzedaje działki w Siewierzu Jeziornej


Chmielowskie, spółka z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki Alta, podpisała ze spółką zależną Murapolu przyrzeczoną warunkową umowę sprzedaży działki w Siewierzu Jeziornej o powierzchni 717 mkw. oraz umowę przedwstępną na zakup terenów pod budynki wielorodzinne o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej ok. 22 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 10 lipca 2017 10:21

Grupa Murapol realizuje kolejny etap inwestycji w Siewierzu Jeziornej, pierwszej zrównoważonej dzielnicy w Polsce, rozwijanej przez giełdową Altę. Deweloper kupuje za 377 tys. zł netto działkę o powierzchni 717 m kw. Warunkiem zawieszającym umowę jest nieskorzystanie przez Agencję Nieruchomości Rolnych z prawa pierwokupu w terminie 30 dni od daty jej zawarcia.

Sprzedaż tej działki realizowana jest w ramach zawartej wcześniej umowy przedwstępnej na działki o łącznej powierzchni ok. 0,7 ha.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednocześnie Grupa Murapol wykorzystuje wcześniejsze rezerwacje i podpisuje umowę przedwstępną dotyczącą nabycia terenów gdzie zgodnie z koncepcją i miejscowym planem zagospodarowanie przestrzennego mogą powstać wielorodzinne budynki mieszkalne, łącznie około 22 tys. mkw. PUM. Sprzedaż terenów powinna nastąpić nie później niż 30.06.2019 r., a wartość transakcji może wynieść ok. 13,9 mln zł.

- Rosnące inwestycje Murapola w Siewierzu Jeziornej odbieram jako wyraz zaufania do naszego projektu. Tworzymy dobre warunki dla deweloperów, którzy mogą szybko i bez przeszkód realizować swoje plany. Cieszymy się, że sprzedaż terenów w Siewierzu Jeziornej nabiera rozpędu i niebawem w dzielnicy przybędzie kolejnych mieszkańców – mówi Robert Jacek Moritz, prezes Alty. – Rosnąca sprzedaż przybliża nas również do momentu kiedy Spółka Chmielowskie stanie się źródłem strumienia pieniężnego, z którego korzystać będą akcjonariusze Alta w postaci dywidendy. Taki jest strategiczny cel na najbliższe lata – dodaje.

Zakupy gruntów Grupy Murapol na terenie Siewierza Jeziornej zaplanowane do 2020 r. dzielą się na 5 etapów. Pierwszy z nich został już zrealizowany (dotyczył zakupu działek pod kamienicę z 52 mieszkaniami - oddane już do użytku). Drugi etap związany jest z obecnym zakupem działki i planem budowy 4 kolejnych kamienic.

Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań dla pięciu etapów wynosi około 46,4 tys. mkw. PUM, a łączna kwota sprzedaży terenów ma wartość ok. 30 mln zł. Grupa Murapol planuje wybudować tam ok. 1000 mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych