Andrzej Gutowski, Ronson Development: Słabszy kwartał, ale zgodnie z planem

Zarząd Ronson Development przedstawił na konferencji prasowej wyniki sprzedażowe i finansowe za III kwartał. Ile mieszkań zostało sprzedanych i ile jeszcze planuje sprzedać deweloper do końca roku?

Autor: Housemarket.pl 15 listopada 2021 08:19

  • W III kwartale 2021 r. najwięcej mieszkań sprzedano w warszawskich projektach: Ursus Centralny (48) i Miasto Moje (41) oraz Nowe Warzymice w Szczecinie (32).
  • W III kwartale 2021 r. najwięcej mieszkań przekazano we wrocławskim projekcie Viva Jagodno (113) oraz warszawskich inwestycjach: Nova Królikarnia (31) i Ursus Centralny (11).

- Sprzedażowo III kwartał był dużo słabszy od poprzednich dwóch kwartałów. To wynik znacznego podniesienia cen, co powoduje że zmniejszyła się dostępność mieszkań. Jednak poziom sprzedaży jest zgodny z naszą strategią - mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. sprzedaży RONSON Development.

Szczegółowo o wynikach finansowych Ronson Development

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszych trzech kwartałach Ronson Development sprzedał 766 lokali lokali. Większość z nich (ok. 600 lokali) zostało sprzedanych w pierwszej połowie roku.

- W III kwartale sprzedaliśmy 162 mieszkania. Podobny poziom sprzedaży będzie w IV kwartale - dodaje Andrzej Gutowski. 

Do końca roku deweloper planuje wprowadzić jeszcze kolejne etapy projektów Ursus Centralny w Warszawie (za około 2-3 tygodnie) i Viva Jagodno we Wrocławiu oraz nowy projekt na warszawskim Mokotowie. W przyszłym roku deweloper planuje budowę osiedla domku jednorodzinnych w Falentach oraz projekt na stołecznej Woli oraz nowy projekt na poznańskim Grunwaldzie.

- Bardzo dobrym rynkiem jest również Szczecin, dlatego zdecydowaliśmy się kupić tam kolejną działkę. Fundusze na nią pozyskaliśmy sprzedając działkę przy osiedlu Naturalis w Łomiankach - komentuje Boaz Haim, prezes zarządu, CEO RONSON Development.

- Szczecin staje się coraz ważniejszym rynkiem, zaś ceny rzędu 7-8 tyś. zł już nie szokują klientów ze Szczecina. Jednocześnie ten rynek nie jest jeszcze przeceniony pod względem cen działek - uzupełnia Andrzej Gutowski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych