Andrzej Gutowski, Ronson: Nie zwalniamy tempa

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development, opowiada o planach dewelopera na 2021 rok. Jakie dokładnie wejdą do sprzedaży mieszkania i gdzie? Jakie projekty będą w sprzedaży w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie i we Wrocławiu?

Autor: Housemarket.pl 12 marca 2021 18:52

W 2021 roku Ronson Development planuje zamknięcie aż 11 projektów, w sumie 1124 mieszkania zostaną oddane do użytku. W Warszawie będą to dwa etapy inwestycji Ursus Centralny, trzy etapy Novej Królikarni, Wilanów Tulip oraz IV etap osiedla Miasto Moje. We Wrocławiu Ronson Development zamyka III, ostatni już etap Vitali i pierwszy Viva Jagodno. W Szczecinie zostanie ukończony ostatni etap Panoramiki oraz pierwszy osiedla Nowe Warzymice.

- Nie planujemy zwalniać tempa. Chcemy mieć podobny wynik sprzedażowy jak w 2020 roku, co oznacza, że musimy mieć ok. 800-100 jednostek w sprzedaży - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co zatem planuje Ronson Development wprowadzi na rynek w tym roku? W sumie będzie to 1162 mieszkania, z czego 8 projektów będzie kontynuacjami oraz ruszą 3 zupełnie nowe projekty. 

- Nasza strategia zakłada, że Warszawa pozostaje naszym głównym rynkiem. Planujemy pozostać w Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. W każdym z tych miast chcemy mieć przynajmniej po 2 różne projekty. Przykładowo w związku z zakończeniem ostatniego etapu osiedla Panoramika w Szczecinie planujemy, poza kontynuacją Nowych Warzymic, wprowadzi tam 1 nowy projekt - tłumaczy Gutowski. 

W stolicy powstaną po dwa kolejne etapy Ursusa Centralnego oraz Novej Królikarni i VI etap Miasto Moje. Z nowych projektów pojawi się projekt Falenty I na 40 mieszkań oraz Rennassance stage I na 92 mieszkania. 

- W przypadku projektu Falenty oczekujemy pozwolenia na budowę na przełomie kwietnia/maja, zaś dla Rennassance jesienią tego roku - mówi Gutowski. 

W Szczecinie rozpocznie się budowa III etapu Nowych Warzymic.

- Z uwagi na świetną sprzedaż tego projektu postanowiliśmy przyśpieszyć wprowadzenie trzeciego etapu, który wejdzie do sprzedaży w czerwcu - mówi Andrzej Gutowski.

W Poznaniu ruszy budowa Grunwaldzkiej 240 na 72 mieszkania.

- Budowa tego projektu ruszy już w kwietniu - mówi Gutowski - Poza tym szykujemy się do dużego projektu przy ul. Smardzewskiej. Może uda się ruszyć z nim jeszcze w IV kwartale 2021 roku - dodaje.

We Wrocławiu rozpocznie się budowa IIa i IIb Vivy Jagodno. 

W sumie Ronson Development dysponuje bankiem ziemi pod 3800 mieszkań.

- W każdym z miast planujemy uzupełnienie banku gruntów - podkreśla Andrzej Gutowski.

Szczegółowo o wynikach Ronson Development pisaliśmy tutaj.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych