Andrzej Oślizło, Develia: Nasz cel sprzedaży mieszkań na ten rok to 1750-1850 lokali

Andrzej Oślizło, prezes Develii, komentuje wyniki sprzedaży za I kwartał i prognozuje sprzedaż na cały 2021 rok.

Autor: Housemarket.pl 08 kwietnia 2021 08:51

Develia sprzedała 580 mieszkań w I kwartale br. na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych, wobec 311 mieszkań w 2020 r., co oznacza wzrost o 86 proc. rok do roku. Spółka przekazała 393 mieszkania w porównaniu do 421 lokali rok wcześniej.

Deweloper zawarł 157 umów rezerwacyjnych, których znaczna część zostanie przekształcona w umowy deweloperskie w najbliższym okresie – na koniec I kwartału ubiegłego roku było ich 277.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Za nami bardzo udany I kwartał, który jest dobrym prognostykiem na kolejne miesiące. Dla części inwestycji liczba kontaktów ze strony klientów na początku tego roku była jedną z najwyższych w historii sprzedaży, co jest potwierdzeniem dużego zainteresowania ofertą. Popyt na mieszkania - zarówno konsumpcyjny, jak i inwestycyjny - utrzymuje się na wysokim poziomie przy niskiej podaży na rynku. Dlatego intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem do sprzedaży kolejnych projektów w najbliższych miesiącach i jednocześnie dążymy do zwiększania banku ziemi. Nasz cel sprzedaży mieszkań na ten rok to 1750-1850 lokali, czyli zakładamy około 30 proc. wzrost w stosunku do 2020 r. Dane za I kwartał pozwalają nam optymistycznie patrzeć na realizację naszych założeń – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

W I kwartale 2021 r. najwięcej mieszkań znalazło nabywców w inwestycjach: Słoneczne Miasteczko i Centralna Park w Krakowie, Ceglana Park w Katowicach i Osiedle Latarników w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych