Angel Poland Group: Na rynku premium wciąż jest nisza

Na rynku luksusowych apartamentów wciąż jest nisza – dotyczy to zwłaszcza inwestycji w najlepszych lokalizacjach, które są postrzegane również jako dobra lokata kapitału. Angel Poland Group chce ją wypełnić. Planujemy kolejne inwestycje, w tym mieszkaniowe oraz mixed-use - zapowiada Ron Ben Shahar, partner spółki.

Autor: HouseMarket.pl 21 grudnia 2016 13:19

Polska przeżywa gospodarczy rozkwit, a to sprawia rośnie grupa osób zamożnych, w sposób naturalny sięgających po takie dobra. Potwierdza to badanie przeprowadzone przez KPMG. W 2016 roku w Polsce liczba osób zamożnych i bogatych, czyli osiągających roczny dochód brutto przekraczający 85 tys. zł, pierwszy raz w historii przekroczy milion. Na dobra i usługi luksusowe Polacy wydali łącznie 16,4 mld zł, co oznacza aż 15 proc. wzrost w porównaniu z 2015 rokiem. - Oceniamy, że ta sytuacja się nie zmieni. Na rynku wciąż jest nisza – dotyczy to zwłaszcza inwestycji w najlepszych lokalizacjach, które są postrzegane również jako dobra lokata kapitału. Apartamenty w Polsce coraz częściej kupują również nabywcy z zagranicy - mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Firma zakończyła w 2016 roku realizację i uruchomiła kompleks OVO Wrocław. - To inwestycja unikatowa, nie tylko w skali kraju, lecz również Europy. Połączyliśmy w niej apartamenty, biura, hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw, jak również restauracje, kawiarnie, centrum fitness z basenem, spa oraz inne marki, których oferta będzie dostępna na zielonym patio - mówi Ron Ben Shahar. - Tym samym ustanowiliśmy nowy standard i staliśmy się przykładem umiejętnego łączenia odważnej formy z kompleksową ofertą.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

AGP zakończyło również realizację oraz uruchomiło pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora Angel Care. Do centrum wprowadziło się już kilkudziesięciu mieszkańców. Są to zarówno samodzielni seniorzy, jak i osoby wymagające na co dzień pomocy, w tym chorujące na demencję. W III kwartale rozpoczęto budowę najnowszego projektu – Angel River. Apartamentowiec powstanie nad rzeką Oławą, a jednocześnie w centrum Wrocławia. W inwestycji znajdzie się strefa fitness i spa.

- Przewidujemy też salę zabaw dla dzieci, miejsce spotkań tuż przy recepcji, a także zielone patio i marinę. W garażu podziemnym powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych, strefa miejsc parkingowych dla gości oraz rowerownie - wymienia inwestor. - Mimo wczesnego etapu budowy nabywców znalazło już prawie 170 apartamentów, co stanowi 50 proc. całej inwestycji. Całość wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu.

Plany Angel Poland Group są jednak jeszcze bardziej ambitne. - Działamy w segmencie rynku nieruchomości premium. Skupiamy się na budowie luksusowych mieszkań oraz apartamentów dla wymagającego klienta. Planujemy kolejne inwestycje, w tym mieszkaniowe oraz mixed-use. Już wkrótce zaprezentujemy wielofunkcyjny kompleks w Krakowie. Powstanie tam obok apartamentów, również hotel jednej z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych, marka której jeszcze nie działa w Polsce - mówi Ron Ben Shahar. - Poza tym nadal będziemy rozwijać sieć centrów seniora Angel Care, a także w planach mamy kolejne inwestycje we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych