Angel Poland Group rusza ze świątecznym wsparciem

W ramach świątecznych akcji pomocowych, oprócz przygotowania Szlachetnej Paczki oraz wsparcia dla jednego z krakowskich Domów Dziecka, Angel Poland Group wykazała się troską o los osób w kryzysie bezdomności i żyjących w skrajnym ubóstwie.

Autor: housemarket.pl 15 grudnia 2021 12:32

  • Angel Poland Group to firma z branży budowlanej i deweloperskiej, specjalizująca się w segmencie mieszkań luksusowych i hoteli, jak również generalnym wykonawstwie oraz kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami.
  • Na polskim rynku działa od 18 lat. W tym czasie zrealizowała szereg prestiżowych inwestycji w najlepszych lokalizacjach Wrocławia i Krakowa.
  • Ważnym aspektem wyróżniającym działalność Angel Poland Group jest troska o naturę, edukacja społeczna w zakresie ekologii oraz działalność charytatywna, realizowana w oparciu o wysoką świadomość oraz poczucie odpowiedzialności społecznej.

Szlachetna Paczka

Ponad 2 mln Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa, z czego tylko w 2020 roku liczba ta zwiększyła się o 400 tysięcy. Te druzgocące wnioski płyną z Raportu o Biedzie, przygotowanego przez Szlachetną Paczkę. Funkcjonująca od dwudziestu lat inicjatywa to jedna z najpopularniejszych tego rodzaju akcji pomocowych, w ramach której darczyńcy przygotowują celowaną pomoc wybranej rodzinie. Angel Poland Group postanowiło dołączyć do projektu.

CZYTAJ TEŻ: ANGEL POLAND GROUP ODDAJE FLAGOWE INWESTYCJE W KRAKOWIE 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zgodnie z zasadami akcji, pracownicy naszego wrocławskiego oddziału APG wybrali podopiecznych i skompletowali produkty i prezenty, które pojawiły się na ich liście życzeń. Szlachetna Paczka to program społeczny, który łączy potrzebujących z tymi, którzy mogą pomóc. Za nami Weekend Cudów, co oznacza, że nasza paczka już wkrótce kogoś uszczęśliwi i sprawi, że nadchodzące Święta staną się piękniejsze – mówi Iwona Jurczenko, Sales and Marketing Director - West

Pamiętamy o osobach w kryzysie bezdomności

Czas okołoświąteczny w sposób szczególny skłania do refleksji i działań na rzecz osób, które los okrutnie doświadczył. Angel Poland Group od wielu lat wspiera ważne inicjatywy mające na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Szczególnie bliska misji APG jest działalność Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, które wspiera osoby bezdomne poprzez niesienie pomocy lekarskiej i farmakologicznej. Po zapoznaniu się z potrzebami Stowarzyszenia, APG udzieli wsparcia finansowego i produktowego.

- Nasza praca poleca na tworzeniu wymarzonych miejsc do życia. Mamy jednak świadomość, że ogromna rzesza osób nie ma dachu nad głową, a przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo różne, często niezależne od im życiowych wyborów. Mając poczucie odpowiedzialności staramy się nieść pomoc tym, którzy często już nawet nie marzą o własnym mieszkaniu, ale o bardzo podstawowych sprawach jak kubek gorącej herbaty, a nawet rozmowa z kimś życzliwym. Zima to szczególnie ciężki czas dla osób dotkniętych problemem bezdomności, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie wobec ich potrzeb i postanowiliśmy wesprzeć działalność Stowarzyszenia Lekarze Nadziei -  mówi Małgorzata Nowodworska, Sales and Marketing Director - South.

Marzenia najmłodszych

Kolejną formą świątecznej pomocy jest wsparcie podopiecznych Domu Dziecka funkcjonującego w ramach Centrum Administracyjnego nr 2 w Krakowie. Pracownicy krakowskiego oddziału Angel Poland Group niezależnie od odgórnych akcji pomocowych zainicjowali zbiórkę dla tych, których życie doświadcza od najmłodszych lat. Paczki przygotowane dla dzieciaków z Domu Dziecka mają spełnić ich marzenia i sprawić, że Święta będą czasem radosnym, pomimo przeciwności losu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych