Angel Poland Group stawia na kobiety

Angel Poland Group startuje z kampanią „APG rozbija szklany sufit!”, której celem jest podjęcie szeroko zakrojonej debaty na temat roli kobiet w biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem branży nieruchomości. W ramach inicjatywy, oprócz działań wewnątrz Grupy, zaplanowano m.in. cykl spotkań i debat, których misją będzie aktywizacja kobiet na rynku pracy.

Autor: housemarket.pl 15 marca 2022 15:55

  • Branża budowlana potrzebuje silnych kobiet.
  • Zarząd Angel Poland Group wspiera rozwój zawodowy pracujących w firmie kobiet, w oparciu o work-life balance.
  • W ramach kampanii „Angel Poland Group rozbija szklany sufit!” oprócz wewnętrznych działań mających na celu podkreślenie roli kobiet w branży nieruchomości, planowane są cykliczne spotkania motywacyjne oraz debaty we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Angel Poland Group zatrudnia wiele kobiet, zapewniając im atrakcyjną ścieżkę rozwoju. „Kobiety Angela” są inżynierami, architektkami, prawniczkami, księgowymi. Pracują na budowach, odpowiadają za sprzedaż mieszkań, sporządzają wyceny, zajmują się administracją, koordynują działania marketingowe, ale również zasiadają w zarządzie. Nie zależnie od zajmowanego stanowiska, każda z nich, w najróżniejszych sytuacjach wykazuje niezwykłą siłę i determinację co sprawia, że są niezastąpione.

- Nasza firma jest przykładem na to, że branża budowlana nie tylko jest otwarta, ale również potrzebuje silnych kobiet. Obserwując rozwój Angel Poland Group, z dumą stwierdzam, że nie istnieją tu podziały różnicujące pracowników ze względu na płeć. Dbamy o to, aby każdy czuł się tak samo ważny. Wspieramy pracujące u nas panie w rozwoju, obserwujemy jak pną się po szczeblach kariery, która niekiedy wybiega poza naszą Grupę – mówi Tomasz Karpiel, Chief Operations Officer.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: KOBIETY PRZEJMUJĄ ROBYG 

Po pierwsze: wsparcie pracodawcy

Rzeczywiście ostatnie lata pokazują, że kobiety związane z Angel Poland Group doskonale radzą sobie w męskim świecie, za jaki uchodzi branża budowlana. Małgorzata Nowodworska, członek zarządu APG, w 2019 roku współtworzyła i stanęła na czele krakowskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a trzy lata później dołączyła do struktur ogólnopolskich Związku.

- Z Angel Poland Group jestem związana od 18 lat, czyli od początku istnienia firmy. To tu, ciężką pracą i zaangażowaniem, przy wsparciu pozostałych członków naszego zespołu zdobywałam swoje doświadczenie, które zaowocowało nie tylko rozwojem osobistym, ale szerzej- sprawiło, że stałam się pewną siebie, świadomą swej wartości kobietą. Dziś zarząd w dalszym ciągu wspiera rozwój zawodowy pracujących w firmie kobiet, w oparciu o work-life balance, czyli poprzez stwarzanie przyjaznych warunków do pracy i rozwoju w życiu osobistym – mówi Małgorzata Nowodworska, członek zarządu Angel Management.

Aktywizacja kobiet na rynku pracy

W ramach kampanii „Angel Poland Group rozbija szklany sufit!” oprócz wewnętrznych działań mających na celu podkreślenie roli kobiet w branży nieruchomości, planowane są cykliczne spotkania motywacyjne oraz debaty we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Krakowa i Wrocławia, skierowane do kobiet wychodzących z kryzysów, które są gotowe do podjęcia zmian w swoim życiu.

- Rozpoczynamy niezwykle ważne działania, poprzez które chcielibyśmy pokazać kobietom jak istotna jest wiara we własne możliwości. Sytuacje kryzysowe, z którymi się mierzą , w tym również dyskryminacja, wpływają na ich poczucie własnej wartości i blokują w rozwoju, nie tylko osobistym, ale również zawodowym. Podczas spotkań, warsztatów i debat wydobędziemy ich siłę i determinację. W związku z obecną sytuacją w Ukrainie, docelowo chcielibyśmy stworzyć także przestrzeń dla kobiet, które przybyły do Polski szukając schronienia. One również będą potrzebowały wsparcia, a my chcielibyśmy pomóc im w wyjściu z wojennych traum, by na nowo uwierzyły w swoje siły – dodaje Iwona Jurczenko, Sales and Marketing Director-West w Angel Poland Group.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych