Anna Wojciechowska z Robyg Ambasadorem Europejskiego Paktu Klimatycznego

Anna Wojciechowska - Head of ESG w Robyg - została wybrana przez Komisję Europejską na Ambasadora Paktu Klimatycznego w Polsce. Ta nominacja jest potwierdzeniem osobistego zaangażowania w działania proekologiczne – tym samym Anna Wojciechowska dołącza do grona 16 Ambasadorów w Polsce.

Autor: housemarket.pl 16 listopada 2021 12:09

Anna Wojciechowska zamierza kontynuować działania edukujące, promujące i urzeczywistniające koncepcję miast 15 - minutowych. Jednocześnie Robyg podejmie zobowiązania w zakresie raportowania emisji CO2 oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej w prowadzonej działalności.

- Walka ze zmianami klimatycznymi jest dla nas wszystkich koniecznością. Jestem związana z branżą nieruchomości, w tym budowlaną, od ponad 20 lat - jest to jedna z gałęzi gospodarki, która najsilniej oddziałuje na klimat. Dlatego - mając świadomość zmian zachodzących w otaczającym nas świecie – ważne jest dla mnie, by być częścią nowo budującego się odpowiedzialnego społeczeństwa i inicjatyw, które dążą do prowadzenia działań rynkowych w sposób świadomy, bez szkody na przyszłych pokoleń. Wybór na Amabasadora Paktu Klimatycznego jest dla mnie wyróżnieniem i potwierdzeniem mojego zaangażowania w działania na rzecz środowiska i społeczeństwa – mówi Anna Wojciechowska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: GOLDMAN SACHS PRZEDAJE ROBYG 

Europejski Pakt Klimatyczny to ogólnounijna inicjatywa, element Europejskiego Zielonego Ładu, której celem jest budowanie ekologicznej Europy i przekształcenie UE w sprawiedliwe, zdrowe, zrównoważone i dobrze prosperujące społeczeństwo. Celem Paktu Klimatycznego jest rozpowszechnianie rzetelnych naukowo informacji w dziedzinie klimatu, zachęcanie do podejmowania zobowiązań w dziedzinie klimatu (np. count us in) oraz wspieranie zarzadzania Paktem i współtworzenie polityki klimatycznej UE. Działania w ramach Europejskiego Paktu Klimatycznego, prowadzone rękoma Ambasadorów, skupiają się w pierwszej fazie wokół obszarów kluczowych z punktu widzenia korzyści dla obywateli i środowiska – tj. w obszarze terenów zielonych, zielonej mobilności, energooszczędnych budynków i umiejętności ekologicznych. Zadaniem Ambasadora jest zatem współtworzenie polityki klimatycznej, przekazywanie naukowo sprawdzonych informacji i promowanie działań proekologicznych, a także kształtujących zdrowe, szczęśliwe społeczeństwa, łączenie inicjatyw lokalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

W najbliższym czasie Robyg ogłosi strategię ESG i zrównoważonego rozwoju – w dokumencie zawarte zostaną 3 główne obszary zainteresowań – Robyg dla Planety, Robyg dla Ludzi i Robyg dla Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach tych filarów firma deklaruje realizację 10 celów zrównoważonego rozwoju na rzecz środowiska i klimatu, społeczeństwa i ładu korporacyjnego. Wszystkim 3 obszarom przypisane zostały konkretne i w pełni mierzalne działania. Jednym z kluczowych założeń strategii jest osiągnięcie przez Robyg 100 proc. energii odnawialnej w procesach budowlanych do końca 2024 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych