Apsys Polska rusza na mieszkaniówkę. Pierwszy projekt w Warszawiehousemarket.pl - 28 listopada 2019 12:12


Po rynku nieruchomości komercyjnych, na którym Apsys Polska działa od lat, firma kontynuuje rozwój, debiutując na rynku mieszkaniowym. Spółka kupiła nieruchomość na warszawskim Mokotowie i we współpracy z doświadczonym deweloperem rozpoczęła prace nad realizacją pierwszej inwestycji mieszkaniowej.

Ponad dwie dekady doświadczenia w zarządzaniu przestrzeniami handlowymi oraz umiejętność kreowania miejskich ekosystemów, zaspokajających potrzeby lokalnej społeczności to kapitał, na którym Apsys Polska oparł jeden z kierunków dalszego rozwoju. Firma właśnie przystąpiła do wdrożenia modelu mixed-use development, obejmującego głównie rynek mieszkaniowy. Chodzi przede wszystkim o zintegrowane obiekty w renomowanych lokalizacjach, silnie zorientowane na zrównoważony rozwój całego otoczenia.

- Cieszy nas, że poszerzając zakres działań Apsys Polska o rynek mieszkaniowy, będziemy odpowiedzialni za dostarczenie naszym klientom rozwiązań w trzech najważniejszych społecznie obszarach. Galerie handlowe, dzięki szerokiej ofercie pozahandlowej, stają się aktualnie trzecim co do ważności miejscem w naszym codziennym życiu. Wchodząc na rynek powierzchni biurowych, co w najbliższym czasie planujemy, stajemy się odpowiedzialni również za tzw. drugie miejsce. Jesteśmy gotowi, by podjąć wyzwanie i odpowiadać również za to pierwsze, najważniejsze miejsce, jakim jest dom - deklaruje Benoît Charles, president & CEO Apsys Polska.

Inwestycja na południowym Mokotowie, w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, jest pierwszą tego typu inwestycją spółki. Stąd decyzja o współpracy joint venture z doświadczonym deweloperem, specjalizującym się w segmencie mieszkaniowym. Apsys nie podał na razie nazwy dewelopera, z którym będzie współpracował.

Na terenie działki o powierzchni prawie 4 tys mkw, położonej w pobliżu Toru wyścigów konnych Służewiec, Apsys planuje budowę dwóch apartamentowców o podwyższonym standardzie. Będą to 5-kondygnacyjne obiekty, w których znajdzie się ok. 100 mieszkań.

Teren inwestycji zostanie zagospodarowany w sposób innowacyjny, zgodnie z motto Apsys o tworzeniu miejsc unikalnych, które są zarówno funkcjonalne, jak i w harmonijny sposób wpisują się w miejską tkankę i charakter okolicy. Projektowane rozwiązania mają na celu uczynić inwestycję zrównoważoną środowiskowo, a także przyjazną wszystkim użytkownikom (stąd na przykład windy zjeżdżające na poziom hali garażowej).

Miejsce pierwszej inwestycji mieszkaniowej Apsys zostało wybrane nieprzypadkowo - okolica łączy bogatą ofertę handlowo-usługową, pełne zaplecze oświatowe oraz doskonałą infrastrukturę komunikacyjną z funkcją rekreacyjną i estetyczną, którą zapewniają pobliskie rozległe tereny zielone.

Dla inwestycji przy ul. Bartłomieja 2 opracowana została już koncepcja funkcjonalna i architektoniczna.

Planowo inwestycja ma zostać oddana do użytku w grudniu 2021 roku.