Arche debiutuje w sektorze mixed-use. Duży projekt w Konstancinie

Arche zagospodaruje zabytkowe budynki po dawnej fabryce papieru w Konstancinie. Na 60 hektarach, w tym 35 tys. mkw. powierzchni zabudowy powstanie inwestycja wielofunkcyjny obiekt mixed-use.

Autor: propertynews.pl 26 listopada 2021 13:40

- To będzie miasto w mieście, wielofunkcyjny obiekt z mieszkaniami, szkołami, akademikami, hotelem, biurami i różnymi innymi potrzebnymi usługami. Także sporo kultury. Największy i najtrudniejszy nasz projekt - wyjaśnia Władysław Grochowski, prezes Arche.

Jak dodaje, nowy projekt to trudne i ambitne przedsięwzięcie. Grunt wymaga bowiem zmiany planu zagospodarowania, bo aktualnie to teren przemysłowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Na razie wstępnie konsultujemy jego założenia z samorządem i mieszkańcami - mówi Władysław Grochowski w wywiadzie dla propertynews.pl.

To nie jedyny tego typu projekt w portfelu Arche. Obiektem wielofunkcyjnym będzie także Cukrownia Żnin.

- Zakończyliśmy dopiero jej pierwszy etap. W planach mamy jeszcze postawienie tam mieszkań i różnych usług, bo ten projekt ma taki potencjał - relacjonuje Władysław Grochowski.

Arche przygotowuje się także debiutu na giełdzie. Proces trwa już rok. Jak zapewnia prezes Arche to kolejny krok w rozwoju spółki. Firma chce się szybciej rozwijać.

- Mamy duże doświadczenie w rewitalizacji zabytków i terenów poprzemysłowych. Coraz więcej cennych obiektów znika z mapy Polski, najczęściej w wyniku podpalenia przez nieznanych sprawców. Mamy nadzieję, że dzięki giełdzie, przyłączą się do nas inni inwestorzy, dzięki czemu uratujemy więcej ciekawych obiektów - mówi Władysław Grochowski.

CZYTAJ WIĘCEJ NA: PROPERTYNEWS.PL 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych