Archicom emituje obligacje o wartości 110 mln zł

Archicom wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 110 mln złotych. Obligacje zostały zaoferowane wyłącznie inwestorom kwalifikowanymi i zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst.

Autor: housemarket.pl 16 marca 2022 12:15

W aktualnej emisji spółka wypuściła na rynek 110 tys. dwuletnich obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Papiery mają zmienne oprocentowanie, oparte o WIBOR 3M, powiększone o marżęodsetkową. Wypłata odsetek będzie następować w okresach trzymiesięcznych.

- Przeprowadzona emisja obligacji jest największą w historii Grupy Archicom - podjęliśmy decyzję o jej przeprowadzeniu, ponieważ dotychczasowe emisje Archicom cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów instytucjonalnych. Odpowiedź rynku w zakresie kwoty oraz poziomu oczekiwanej marży dowodzą zaufania do nakreślonej przez zarząd strategii spółki. Środki pieniężne pozyskane z emisji obligacji pozwolą na zachowanie elastyczności w zakresie decyzji biznesowych, w tym w budowaniu „banku ziemi” - mówi Agata Skowrońska-Domańska, CFO Grupy Archicom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2021 roku Archicom wypracował wysokie wyniki sprzedażowe, potwierdzające pozycję lidera na rynku wrocławskim, gdzie nowych właścicieli znalazło 1275 lokali (wzrost o 304 mieszkania w porównaniu do roku 2020). Aktami notarialnymi - we Wrocławiu - zostało przekazanych 1266 mieszkań. Oprócz lokali będących w aktualnej ofercie, bank ziemi Archicom - na dzień 31.12.2021 - pozwala na realizację około 3,7 tys. mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych