Archicom finalizuje kupno działki w Poznaniu. W planach duża inwestycja

Archicom realizuje przyjętą strategię ekspansji. 24 czerwca deweloper podpisał umowę na zakup działki na poznańskich Jeżycach. Zaledwie 5 kilometrów od samego centrum miasta powstanie nowe osiedle mieszkaniowe.

Autor: housemarket.pl 28 czerwca 2022 13:34

  • Archicom kupił działkę na poznańskich Jeżycach.
  • W ramach inwestycji powstanie ok. 500 mieszkań. 
  • Dawna wieża ciśnień usytuowana w samym sercu dzielnicy zostanie zrewitalizowana i stanie się centralnym punktem łączącym historię z nowoczesnością.
  • Inwestycja będzie realizowana wspólnie z Echo Investments, co stanowi element strategicznej współpracy obu firm.

Na terenie wielkości ponad 3 ha powstanie samowystarczalne osiedle, zaprojektowane zgodnie z wartościami Echo-Archicom.

Nowe serce Jeżyc sprosta wszystkim najważniejszym oczekiwaniom mieszkańców. Usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji zaledwie 15 minut od centrum miasta, jak i zielonych terenów rekreacyjnych, pozwoli również cieszyć się najmodniejszymi restauracjami i kawiarniami na samym osiedlu oraz kinem w jego najbliższym sąsiedztwie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kolejna inwestycja poza Wrocławiem, jest kolejnym krokiem w budowie pozycji ogólnopolskiego dewelopera i wynika ze strategii rozwojowej firmy. Nasze 35-letnie doświadczenie pozwoli sprostać wysokim oczekiwaniom, a także stworzyć na rynku poznańskim miejsce, które będzie wyznaczać nowy standard mieszkania, stawiając w centrum potrzeby człowieka. Lokalizacja zakupionej działki pozwala nam zbudować w pełni samowystarczalne osiedle realizujące koncepcję miasta 15-minutowego. Inwestycja będzie więc idealnie wpisywać się w filozofię Archicom - mówi Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.

Osiedle powstanie jako efekt współpracy Echo-Archicom. W ramach inwestycji Archicom, obejmującej powierzchnię niemal 1,1 ha, powstanie ok. 500 mieszkań o różnorodnych metrażach, zaprojektowanych w myśli strategii dewelopera - ustawne i dobrze doświetlone wnętrza z funkcjonalnym układem do elastycznej aranżacji.

Szacowane rozpoczęcie sprzedaży przypadnie na czwarty kwartał 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych