Archicom ma zielone światło na przejęcie mLocum

Archicom może przejąć łódzką spółkę deweloperską. UOKiK wyraził zgodę na koncentrację.

Autor: HouseMarket.pl 27 lipca 2017 16:02

Przypomnijmy, Archicom w czerwcu podpisał przedwstępną umowę nabycia 80 proc. akcji spółki mLocum, ogólnopolskiego dewelopera posiadającego oddziały w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Wartość transakcji opiewa na kwotę 87,6 mln zł.

Warunkiem koniecznym zawarcia transakcji było wyrażenie zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd właśnie wydał decyzję.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Obie spółki prowadzą działalność deweloperską, budują, wynajmują i sprzedają nieruchomości mieszkalne i komercyjne. Podstawowym rynkiem geograficznym na którym prowadzi działalność Archicom, jest Wrocław. mLocum koncentruje się na pierwotnym rynku nieruchomości mieszkaniowych w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Trójmieście" - tak UOKiK skomentował zgodę na koncentrację.

Przejęcie przez Archicom większościowego pakietu akcji mLocum pozwoli na przyspieszenie planowanego rozwoju spółki na najważniejszych rynkach mieszkaniowych w Polsce. Oferta Archicom na koniec kwietnia 2017 roku wynosiła ponad 400 lokali w 13 inwestycjach, natomiast mLocum ponad 500 sztuk w pięciu projektach. Obecny bank ziemi Archicom zabezpiecza łącznie realizację blisko 3850 mieszkań, a łącznie z mLocum wyniesie około 4750 lokali. Zarząd Archicomu oczekuje, że wzrost oferty mieszkań będzie miał pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe już w bieżącym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych