Archicom otwiera się na inwestorów

Archicom zakończył przyjmowanie zapisów na obligacje w ramach drugiej transzy programu emisji obligacji. Zarząd spółki podjął uchwałę o zwiększeniu łącznej wartości planowanego pierwotnie na 100 mln złotych programu o dodatkowe 15 mln złotych.

Autor: HouseMarket.pl 07 marca 2017 14:31

 W prywatnej emisji obligacji inwestorom finansowym przydzielone zostaną 3-letnie papiery o zmiennym oprocentowaniu WIBOR 6M powiększonym o 2,35 proc. marży. Papiery zostaną wprowadzone do obrotu na Catalyst.

W ramach drugiej transzy programu, spółka wyemituje 60 tys. obligacji o wartości nominalnej tysiąc zł każda. Papiery mają zmienne oprocentowanie, a wypłata odsetek będzie następować w okresach półrocznych. Wykup obligacji nastąpi 10 marca 2020 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Zdecydowaliśmy się zwiększyć wartość emisji, z uwagi na duży popyt ze strony inwestorów i plany spółki dotyczące dalszych zakupów gruntów oraz uruchamiania przygotowywanych inwestycji mieszkaniowych. Sukces kolejnej emisji obligacji to dowód zaufania inwestorów do spółki. – mówi Rafał Jarodzki, wiceprezes Archicomu. – Środki, które pozyskaliśmy z zeszłorocznej emisji akcji oraz pierwszej transzy programu emisji obligacji umożliwiły zakup atrakcyjnych działek we Wrocławiu i Krakowie, które pozwolą nam kontynuować dalszy dynamiczny rozwój spółki. Zgodnie z naszymi zapowiedziami i przyjętą strategią, planujemy przekroczenie ilości tysiąc sprzedanych mieszkań w 2017 roku – dodaje.

Pierwsza transza programu z której Archicom pozyskał 55 mln zł została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku i była skierowana do inwestorów finansowych. Środki z zeszłorocznej emisji zostały przeznaczone na współfinansowanie realizowanych inwestycji mieszkaniowych, planowanej budowy budynku biurowego oraz zwiększenie banku gruntów.

Oferującym obligacje jest mBank Dom Maklerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych