Archicom postawi 520 apartamentów na Krzykach

Archicom sfinalizował transakcję zakupu gruntu o powierzchni ok. 2,45 ha. Kompleks zlokalizowany we wrocławskiej dzielnicy Krzyki dostępny jest zarówno od ul. Przyjaźni jak i Karkonoskiej. Cena zakupu nieruchomości to ok. 26.6 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 28 kwietnia 2017 11:06

Działka przeznaczona jest w planie zagospodarowania terenu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i umożliwia budowę ok. 520 apartamentów.

– Sfinalizowanie zakupu działki w prestiżowej lokalizacji na Krzykach to element realizacji naszej strategii zabezpieczenia gruntów w najbardziej atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu. Posiadany przez nas bank ziemi umożliwia budowę prawie 4,5 tys. mieszkań, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mogli umocnić pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes grupy Archicom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Bliskość terenów rekreacyjnych w połączeniu z lokalizacją przy jednej z reprezentacyjnej alei Wrocławia to doskonałe warunki dla inwestycji z segmentu premium. Liczymy na równie duże zainteresowanie klientów, co w przypadku innych naszych inwestycji apartamentowych: River Point na Kępie Mieszczańskiej i Ogrodów Hallera w willowej okolicy Borka – dodaje.

Inwestycja zlokalizowana na Krzykach zostanie zaprojektowana przez autorskie Studio Projektowe Archicom. Kompleks apartamentowy wyróżniać się będą atrakcyjną architekturą i wysokim standardem wykończenia. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne – parki Południowy i Kleciński oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych.

Jedna z ostatnich działek

Inwestycja gwarantuje również doskonały dojazd do centrum – zarówno samochodem, jak tramwajem i autobusem. W pobliżu znajdują się liczne przystanki linii autobusowych i tramwajowych. Lokalizacja zapewni klientom dostęp do pełnego zaplecza handlowo-usługowego oraz szybki dojazd do dużych galerii handlowych.

– To jedna z ostatnich działek na Krzykach, które oprócz dużej powierzchni charakteryzują się także doskonałą komunikacją z centrum – komentuje Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający Poland Sotheby's International Realty. – Cieszymy się, że mogliśmy pośredniczyć w transakcji, która przyczyni się do kompleksowego zurbanizowania całego obszaru i oddania go mieszkańcom.

W ofercie znajdzie się około 520 apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Klienci mogą spodziewać się sprawdzonych układów mieszkań, znanych z innych inwestycji dewelopera. Generalnym wykonawstwem inwestycji zajmie się spółka wchodząca w skład grupy Archicom – Archicom Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.

Zakup gruntu finansowany jest częściowo z wpływów z emisji akcji serii E przeprowadzonej w marcu 2016 r. oraz częściowo z wpływów z emisji obligacji serii M2/2017 przeprowadzonej w marcu 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych