Archicom umacnia pozycję

Archicom poprawił o 70 proc. wynik kwartalny z poprzedniego roku i sprzedał w pierwszym kwartale 2017 r. 366 mieszkań, osiągając tym samym najwyższą kwartalną sprzedaż w swojej historii. Łącznie sprzedaż za cztery ostatnie kwartały wyniosła w sumie 1093 lokale.

Autor: HouseMarket.pl 04 kwietnia 2017 10:02

– Rekordowy pod względem sprzedanych lokali pierwszy kwartał 2017 r. pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Sprzedaż 366 lokali przekraczająca o 70 proc. wyniki analogicznego okresu poprzedniego roku, to jednocześnie prawie 100 lokali lepszy wynik od rekordowego do tej pory trzeciego kwartału 2016 roku. W coraz wyższej sprzedaży w dalszym ciągu pomagają nam dobre warunki rynkowe, w tym przede wszystkim duża dostępność kredytów oraz duży procent zakupów gotówkowych – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom.

– Naszym niewątpliwym atutem docenianym przez klientów są sprawdzone funkcjonalne układy mieszkań oraz starannie zaplanowane zagospodarowanie terenów wokół inwestycji. We wprowadzonym do sprzedaży pod koniec 2016 roku osiedlu Forma sprzedaliśmy już ponad 25 proc. dostępnych mieszkań, co jest kolejnym dowodem dopasowania ofert do potrzeb rynku mieszkaniowego – dodaje prezes.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Olimpia Port liderem

W pierwszym kwartale 2017 r. najpopularniejszym osiedlem wśród klientów było zlokalizowane nad Odrą kompleksowe osiedle społeczne – Olimpia Port, na którym w ostatnich trzech miesiącach sprzedano ponad 90 mieszkań. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się również wieloetapowe projekty: Cztery Pory Roku, Róża Wiatrów czy Księżno.

Archicom ma w swojej ofercie ponad 1300 mieszkań w kilkunastu projektach mieszkaniowych zlokalizowanych w najpopularniejszych dzielnicach Wrocławia. W minionym kwartale do oferty trafiło 140 lokali w kolejnych etapach inwestycji Cztery Pory Roku i Olimpia Port oraz w kwietniu 210 mieszkań w inwestycji Księżno. Bank gruntów został uzupełniony o kupioną w lutym nową działkę w Krakowie pozwalającą na budowę około 85 mieszkań i zabezpiecza łącznie realizację ponad 3900 mieszkań.

– Podstawę dalszego wzrostu naszej działalności stanowią zdywersyfikowana oferta oraz widoczne w wynikach sprzedażowych rosnące zaufanie klientów, którzy coraz chętniej odwiedzają nasze biura sprzedaży i decydują się na zakup wymarzonego mieszkania na jednym ze starannie zaprojektowanych osiedli Archicom – komentuje Rafał Jarodzki, wiceprezes zarządu Archicomu. – W tym roku chcemy nie tylko umocnić swoją pozycję rynkową we Wrocławiu, ale też rozpocząć budowę pierwszego osiedla w Krakowie. Zaczęliśmy już prace projektowe związane z tym projektem – dodaje wiceprezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych