Archicom: z nawiązką zrealizowaliśmy plany sprzedaży

Archicom podsumował wyniki za 2021 rok. Deweloper zanotował 596 mln przychodów i 112 mln zysku netto. Najwięcej mieszkań Archicom sprzedał we Wrocławiu.

Autor: housemarket.pl 26 marca 2022 09:30

  • Przychody Archicom wyniosły 596 mln a marża brutto ze sprzedaży 34,5 proc.
  • Wysoki zysk netto - 112,5 mln zł
  • 1.351 lokali przekazanych aktami notarialnymi, w tym 1.266 we Wrocławiu
  • 12 proc. udział w sprzedaży na rynku wrocławskim, największy udział na rynku wrocławskim pod kątem podaży.

- Rok 2021 był dla nas rokiem absolutnie udanym. Z nawiązką zrealizowaliśmy plany sprzedaży i przekazań aktami notarialnymi. Wyniki finansowe potwierdzają, że dostarczamy wrocławianom projekty, odpowiadające na ich oczekiwania co do jakości i funkcjonalności. Dzięki zaufaniu klientów, które budujemy konsekwentnie od 35 lat oraz wysokiej rozpoznawalności marki na rynku nieruchomości, nieprzerwanie utrzymujemy we Wrocławiu pozycję lidera - mówi Waldemar Olbryk, prezes Archicom.

Gupa Archicom osiągnęła w 2021 r. 596 mln zł przychodów, wypracowując marżę ze sprzedaży na wysokim ponad 34 proc. poziomie. W ofercie Grupy na koniec grudnia znajdowało się 8 inwestycji (682 lokale ) w zróżnicowanych lokalizacjach, o różnym standardzie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ARCHICOM Z NOWĄ DZIAŁKĄ W CENTRUM WROCŁAWIA 

W kwietniu 2021 r. Archicom stał się częścią Grupy Kapitałowej Echo Investment, co otworzyło nowe szanse rynkowe dla obu firm.

- Współpraca strategiczna z Echo to realna synergia biznesowa, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami oraz wspólne usprawnienie systemów i procesów. To też wspólna inwestycja w Warszawie na Mokotowie, która będzie debiutem Archicomu w stolicy – dodaje Waldemar Olbryk.

Grupa Archicom pozostaje liderem we Wrocławiu pod względem liczby sprzedanych mieszkań, a jej udział w rynku wyniósł ponad 12 proc. W 2021 roku ofertę grupy wzbogaciło 1068 nowych mieszkań w 5 inwestycjach, w tym: Browary Wrocławskie – osiedle mixed-use zlokalizowane na terenie zabytkowego Browaru Piast, a także kolejne etapy na osiedlu kompletnym – Olimpia Port czy Planty Racławickie – jedna z najbardziej zielonych inwestycji na wrocławskich Krzykach.

- Od ponad dwóch lat świat mierzy się z wyzwaniami, które trudno było przewidzieć: najpierw Covid, teraz wojna na Ukrainie. Dlatego naszym celem jest osiągnięcie takiej sprawności organizacyjnej i zwinności, by być przygotowanym na różne scenariusze. To może nam umożliwić identyfikację ryzyk z wyprzedzeniem, szybszą reakcję, a czasem przekucia ich w szanse sprzedażowe - mówi Waldemar Olbryk.

Bank gruntów spółki zabezpiecza realizację ponad 3.700 lokali.

- Stabilna sytuacja finansowa, mocny bilans i poziom gotówki przewyższający zobowiązania z tytułu obligacji i kredytów są gwarancją bezpieczeństwa finansowego dla nas, naszych klientów, kontrahentów i akcjonariuszy. Komfortowa sytuacja płynnościowa oraz zabezpieczona linia kredytowa pozwalają elastycznie reagować na zmieniające się warunki rynkowe oraz umożliwiają wykorzystywanie pojawiających się szans - mówi Agata Skowrońska-Domańska, członek zarządu CFO Archicom. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych