Atal pobił historyczny rekord sprzedaży

Atal sprzedał 1762 lokale w trzech kwartałach 2016 r., przekraczając wynik z całego roku ubiegłego, który był do tej pory dla spółki rekordowy.

Autor: HouseMarket.pl 04 października 2016 12:49

Analiza dotychczasowych trendów rynkowych pozwala założyć, że w całym 2016 roku sprzedaż przekroczy 2 tys. mieszkań. Spółka jednocześnie rozszerzyła działalność o rynek trójmiejski, a w najbliższej przyszłości planuje wprowadzenie do oferty pierwszej inwestycji w Poznaniu.

Od stycznia do końca września 2016 roku deweloper sprzedał 1762 lokale, czyli o 557 więcej niż w tym samym okresie 2015 roku (1205). W trzecim kwartale br. nabywców znalazło 581 lokali z oferty dewelopera, o 182 więcej niż analogicznym okresie roku ubiegłego (399).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najwięcej umów deweloperskich podpisano w Krakowie (623), następnie w Warszawie (434), Wrocławiu (354), Łodzi (150) i Katowicach (200). Atal pod koniec sierpnia włączył do oferty pierwszą inwestycję w Gdańsku – Nowa Grobla Apartamenty dostarczy 178 lokali. W najbliższych planach jest także rozpoczęcie sprzedaży w Poznaniu.

- Wejście na rynki trójmiejski i poznański traktujemy długofalowo. Atal będzie jedynym deweloperem obecnym we wszystkich największych miastach w Polsce. Takie rozszerzenie działalności pozwoli na dalsze zwiększanie sprzedaży, a także na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach – tłumaczy wiceprezes Atalu Mateusz Juroszek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych