Atal sięga po finansowanie

Zarząd spółki Atal przyjął zaktualizowany program emisji obligacji. W grudniu 2016 roku deweloper wyemitował obligacje serii W o wartości 60 mln zł. Spółka planuje teraz pozyskać maksymalnie do 40 mln zł w ramach kolejnej emisji.

Autor: HouseMarket.pl 10 marca 2017 12:51

Propozycje nabycia obligacji – w ramach emisji prywatnej – zostaną skierowane do indywidualnych adresatów, w liczbie nie większej niż 149 osób. Nowe obligacje spółka planuje włączyć do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst lub BondSpot.

Podjęliśmy decyzję o aktualizacji programu emisji obligacji w związku z dużym zainteresowaniem wśród inwestorów naszą poprzednią ofertą. Planujemy teraz skierować do nich dodatkową emisję. Środki będziemy chcieli przeznaczyć na zwiększenie skali działalności – uruchomienie nowych projektów deweloperskich czy zakup kolejnych gruntów. Atal znajduje się w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczą nie tylko rekordowe wyniki kontraktacji, ale również wysokie wskaźniki ekonomiczne. Przykładowo marża brutto ze sprzedaży na koniec Q3 2016 wyniosła 27,5 proc. – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2016 roku deweloper sprzedał na podstawie umów deweloperskich 2436 lokali z uwzględnieniem rezygnacji. Oznacza to wzrost o 44 proc. rdr. wobec – rekordowego jak dotąd – 2015 roku (1689 lokali). Wzrosty sprzedaży dotyczyły każdego obsługiwanego rynku. Najwięcej nabywców znalazły lokale w Krakowie (809), Warszawie (554) i Wrocławiu (500). Spółka na koniec września 2016 roku wydała 1260 lokali, przed rokiem było to 500. Oznacza to wzrost o 152 proc. rdr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych