Atal zamyka rekordowy rok w historii spółki

Pod względem sprzedaży to był dla nas najlepszy rok. Na koniec listopada zakontraktowaliśmy prawie 4 tys. mieszkań, co jest naszym rekordowym wynikiem. Wyznaczyliśmy sobie cel sprzedanych 4200 lokali w całym 2021 i mamy nadzieję, że ten cel zostanie osiągnięty - Zbigniew Juroszek podsumowuje 2021 rok.

Autor: housemarket.pl 24 grudnia 2021 08:16

Jak był 2021 rok dla firmy Atal?

Był najlepszy w historii spółki. Na koniec listopada zakontraktowaliśmy prawie 4 tys. Wyznaczyliśmy sobie cel sprzedanych 4200 lokali w całym 2021 i mamy nadzieję, że ten cel zostanie osiągnięty. Cieszy również wysoki stopień kontraktacji - na koniec września znaleźliśmy klientów dla 87 proc. naszych mieszkań.

Jakie inwestycje udało się zrealizować w tym czasie?

W pierwszych trzech kwartałach przekazaliśmy 2 390 mieszkań. Z uwagi na fakt, że jesteśmy spółką giełdową, dane za cały rok będziemy mogli podać dopiero wraz z raportem rocznym, w 2022.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2021 zrealizowaliśmy wiele inwestycji, we wszystkich miastach, w których działamy. W Warszawie oddaliśmy osiedle Nowa Grochowska (etap II i III) i Apartamenty Ostródzka (I), w Krakowie Atal Kliny Zacisze (IV), Atal Residence Zabłocie (III), Apartamenty Przybyszewskiego 64 (II, III), biurowiec (II) i osiedle mieszkaniowe (IIIa) Atal Aleja Pokoju, w Łodzi Apartamenty Drewnowska 43 (III), Nowe Miasto Polesie (I) i Chojny Park (V), w Poznaniu Apartamenty Dmowskiego (I, II), we Wrocławiu Atal Oporów i Nowe Miasto Jagodno (I, II), a na Śląsku Sokolska 30 Towers w Katowicach i Apartamenty Karolinki w Gliwicach (I).

Jak wyglądał ten rok na tle roku 2020?

Pierwsze miesiące pandemii, czyli marzec - czerwiec 2020, były nerwowe, a sytuacja społeczna była niepewna. Wiele osób wstrzymało się wtedy z decyzją o zakupie mieszkania ponieważ trudno było przewidzieć, co czeka nas w przyszłości. W czerwcu 2020 klienci zaczęli jednak wracać, do czego w dużym stopniu przyczyniły się rekordowe niskie stopy procentowe. Klientów instytucjonalnych przyciągał natomiast fakt, iż nieruchomości w tym okresie były jeszcze bardziej bezpieczną inwestycją. Ten trend trwa także w 2021 roku i wciąż odczuwamy kumulację sprzedaży po okresie chwilowego przestoju związanego z początkiem pandemii.

Właśnie z powodu tego przestoju rok 2020 był dla nas nieco słabszy niż 2019, gdyż sprzedaliśmy o 284 mieszkania mniej, ale w tym roku odrobiliśmy wszystko z nawiązką. Już po pierwszych trzech kwartałach uzyskaliśmy rekordową, roczną sprzedaż.

Jakie są Państwa plany na kolejny rok?

Plany są ambitne i chcemy utrzymać dynamikę sprzedaży z 2021. Według naszych planów, w 2022 powinniśmy przekazać ok. 3200 nowych mieszkań.
Planowane jest przekazanie m.in. kilka etapów kompleksu Nowe Miasto Jagodno i Atal City Square we Wrocławiu, Atal Warta Towers, Atal Aleja Pokoju w Krakowie, a także wiele innych inwestycji w Warszawie, w Trójmieście, czy też na Śląsku.

Wśród działań i planów inwestycyjnych to aktualnie realizujemy inwestycję Atal  SKY+ w Katowicach, jeden z naszych flagowych projektów, w ramach którego w ścisłym centrum miasta powstanie w pierwszym etapie 325 mieszkań, a docelowo 1089 lokali mieszkalnych wraz z usługami. Zwieńczeniem będzie realizowany w drugim etapie 35-kondygnacyjny wysokościowiec – najwyższy budynek mieszkalny w Katowicach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także Atal City Squre w centralnej lokalizacji Wrocławia, projekt łączący historyczne zabudowania z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi oraz nasze trójmiejskie inwestycje, takie jak Bursztynowa Zatoka czy Przystań Letnica.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych