Blisko 12 mln zł na dalszy rozwój Murapolu

Grupa Murapol uplasowała ofertę 11827 sztuk obligacji serii W o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Blisko 12 mln zł wpłacone przez 41 nabywców instrumentów dłużnych grupa przeznaczy na realizację kolejnych krajowych projektów inwestycyjnych.

Autor: HouseMarket.pl 22 lutego 2017 14:14

- Cieszy nas, że po raz kolejny nasza strategia rozwoju zyskała pozytywną ocenę ze stronych tych, którzy współfinansują jej realizację. To dla nas bardzo ważne, ale przede wszystkim budujące, że nasza działalność oraz podejmowane decyzje biznesowe spotykają się z uznaniem inwestorów, bez których nie moglibyśmy wchodzić do nowych miast w Polsce czy pokazywać zagranicą, że polskie firmy bez kompleksów zdobywają kolejne rynki. – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

– Liczymy, że grono naszych partnerów finansowych, do których należą nabywcy obligacji, będzie stale rosło, tak jak stale rośnie grono klientów zamieszkujących budowane przez nas mieszkania – dodaje Michał Sapota.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obligacje serii W zostaną wprowadzone do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynek Catalyst.

Obecnie w obrocie giełdowym znajdują się cztery serie instrumentów dłużnych Murapol. Są to obligacje serii P o wartości 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym w kwietniu 2018 r. i serii R na kwotę blisko 22,5 mln zł z planowanym wykupem w październiku 2018 r., a także dwie serie wyemitowanych w październiku ub. r. 3-letnich instrumentów dłużnych, które wczoraj zadebiutowały na GPW, tj. T o wartości nominalnej 10 mln zł i U – 5 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych