Boaz Haim: II fala nie zmniejsza na razie popytu na mieszkaniaHousemarket.pl - 12 listopada 2020 09:01


Ronson Development może pochwalić się świetnymi wynikami za pierwsze trzy kwartały 2020 roku. Jak zapowiada się końcówka roku?

W trakcie konferencji prasowej online omawiającej wyniki za pierwszych 9 miesięcy 2020 roku  Andrzej Gutowski, wiceprezes i dyrektor sprzedaży Ronson Development podkreślał, że świetne wyniki za I-III kwartał (przychody ze sprzedaży mieszkań wzrosły o 87 proc. do 321,9 mln zł) były w dużej mierze wynikiem wzmożonego zainteresowania klientów w sierpniu i wrześniu.

- Już przekroczyliśmy poziom sprzedaży z 2019 roku - podkreślił wiceprezes Gutowski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednak ostatni kwartał roku może być powtórką z wiosny 2020 roku, w związku z wprowadzanymi zaostrzeniami. Czy widać już to w biurach sprzedaży?

- W ciągu ostatnich 2-3 tygodni, od momentu rozpoczęcia się II fali, sytuacja w związku z COVID-19 pogorszyła się. Jednocześnie na razie nie widzimy żadnych poważnych skutków II fali. Chociaż zmniejszyła się liczba odwiedzin w biurach sprzedaży, nie zmniejszył się popyt - zaznaczył Boaz Haim, prezes zarządu Ronson Development, .

Spółka planuje w tym roku ruszyć jeszcze z dwoma projektami, będącymi kolejnymi etapami popularnych inwestycji. W sumie rozpocznie się budowa ok. 140 mieszkań. We Wrocławiu wystartują prace nad kolejnym etapem Viva Jagodno, w którym powstanie 76 mieszkań, natomiast w Szczecinie ruszy II etap inwestycji Nowe Warzymice 2. Ronson wybuduje tam 64 lokale. Na 2021 rok deweloper zaplanował rozpoczęcie kolejnych 2 projektów, w tym debiut w dzielnicy Grunwald w Poznaniu.