Bouygues chce być mocnym graczem we Wrocławiu

W tym roku jeden z największych francuskich deweloperów zakończył swoją pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska i już rozpoczął dwie kolejne. Dlaczego Bouygues Immobilier Polska tak intensywnie rozwija się we Wrocławiu? Czy planuje tutaj kolejne inwestycje? Rozmawiamy z Iwoną Kołodziejczyk, dyrektorem wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Autor: HouseMarket.pl 07 grudnia 2016 09:08

Wrocław jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, w którym spółka Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła inwestycje. Co skłoniło firmę do wyboru właśnie stolicy Dolnego Śląska?

Iwona Kołodziejczyk: Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze, Wrocław bardzo szybko się rozwija, co przekłada się na coraz wyższe zapotrzebowanie na mieszkania. Po drugie, wrocławski rynek w ostatnich kilku latach bardzo dojrzał. Kupujący coraz częściej zwracają uwagę na jakość projektów, w tym funkcjonalność mieszkań, wyższy standard wykończenia, również części wspólnych, i oczywiście na lokalizację. To daje nam możliwość realizowania we Wrocławiu przedsięwzięć zgodnie z filozofią naszej firmy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czym wrocławski rynek różni się od warszawskiego?

W Warszawie notujemy wyższy poziom sprzedaży na wczesnym etapie, jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. We Wrocławiu klienci decydują się na kupno mieszkania zwykle już po rozpoczęciu budowy. W stolicy Dolnego Śląska średnia powierzchnia projektowanych mieszkań wynosi ok. 50 mkw. i jest większa niż w Warszawie o ok. 3-4 mkw. Ta różnica proporcjonalnie przekłada się na mieszkania o różnych wielkościach. Jest to związane z faktem, że cena 1 mkw. jest we Wrocławiu niższa, a przy podobnym poziomie zarobków jak w Warszawie, pozwala to klientom na zakup mieszkań o większym metrażu.

Trzecia różnica dotyczy układów mieszkań. Na przykład w przypadku mieszkań dwupokojowych w Warszawie klienci preferują lokale z aneksem kuchennym, co jest zrozumiałe przy mniejszych metrażach, natomiast we Wrocławiu lepiej sprzedają się takie mieszkania z oddzielną kuchnią.

Pierwszą inwestycją Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu są apartamenty Wyspiańskiego 11. Dlaczego firma, wchodząc na wrocławski rynek, zdecydowała się na tego rodzaju inwestycję?

Ze względu na bardzo dobrą lokalizację, o wyjątkowych charakterze. Jednak do zakupu tego projektu przekonała nas również ciekawa koncepcja – kameralny charakter inwestycji, przestronne mieszkania, dobrze zaprojektowane części wspólne. Budynek jest położony tuż nad Odrą, a mieszkańcy mają spektakularny widok na Ostrów Tumski i wrocławskie Stare Miasto. Przy rozpoczęciu budowy ponad 60% inwestycji była już sprzedana. Obecnie 56 z 57 apartamentów jest już sprzedana a na nabywcę czeka już tylko największy penthouse i ostatnie lokale usługowe na parterze.

Jakie są plany Bouygues Immobilier Polska odnośnie Wrocławia?

W tej chwili realizujemy już dwa nowe przedsięwzięcia. Pierwsze z nich to osiedle Belleville przy ul. Pięknej, wyróżniające się m.in. dużymi balkonami i tarasami, starannie zaprojektowanymi częściami wspólnymi. Drugim projektem, który obecnie realizujemy jest Villa Alouette, kameralne budynki na Grabiszynku, tuż przy parku Grabiszyńskim. Obie lokalizacje oraz wysoka jakość projektów przyciągają osoby preferujące nowoczesny, miejski styl życia, w którym duża mobilność łączy się ze swobodnym dostępem do miejskiej oferty oraz komfortem mieszkania na co dzień. W planach mamy już następne inwestycje we Wrocławiu, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Z pewnością chcemy być mocnym graczem na lokalnym rynku, podobnie jak w Warszawie.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych