Bouygues Immobilier Polska: Chcemy być mocnym graczem na lokalnych rynkach

Miniony rok był rekordowym dla rynku nieruchomości w Polsce. - Analizując wyniki na największych rynkach – warszawskim, krakowskim, wrocławskim, poznańskim, trójmiejskim, katowickim, łódzkim – powinno to być przynajmniej 58 tys. sprzedanych lokali. W rekordowym 2006 roku było to 57,9 tys. - szacuje Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Autor: HouseMarket.pl 04 stycznia 2017 14:05

 - Polska bardzo szybko się rozwija, co przekłada się na coraz wyższe zapotrzebowanie na mieszkania i rosnącą liczbę inwestycji deweloperów. Oferta dla osób jest dzięki temu coraz większa, a równocześnie staje się coraz bardziej zróżnicowana - uważa Krzysztof Foder.

Według dewelopera rynek determinował również program Mieszkanie dla Młodych – środki na 2016 rok uległy wyczerpaniu już po 3 miesiącach, szybko wyczerpał się również budżet na 2017 rok, co zwiększyło zainteresowanie mieszkaniami, które objęte są pulą pieniędzy na 2018 rok. Decyzjom zakupowym sprzyjały także niskie stopy procentowe i tanie kredyty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zaobserwowaliśmy też, że kupujący coraz częściej zwracają uwagę na jakość projektów, w tym funkcjonalność mieszkań, wyższy standard wykończenia, również części wspólnych, i oczywiście na lokalizację - mówi Krzysztof Foder. - Coraz mocniejszy jest przy tym trend „powrotu do miasta”, związany z poszukiwaniem lokalizacji blisko centrum, dobrze skomunikowanych i ze swobodnym dostępem do miejskiej oferty. Widać to na przykładzie naszej inwestycji Wyspiańskiego 11 we Wrocławiu. Budynek jest położony tuż nad Odrą, a mieszkańcy mają spektakularny widok na Ostrów Tumski i wrocławskie Stare Miasto.

Firma w 2016 roku wprowadziła na rynek 810 mieszkań: 500 w Warszawie, 90 we Wrocławiu, 220 w Poznaniu. - Pod względem sprzedaży był to dla nas absolutnie rekordowy czas. W Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu sprzedaliśmy 1100 lokali, czyli o około 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Hitem sprzedażowym była inwestycja Espace Wilanów w Warszawie. Sprzedawaliśmy tutaj kilkanaście mieszkań miesięcznie - mówi szef sprzedaży Bouygues Immobilier Polska. - Wśród inwestorów nabywających mieszkania z myślą o ich wynajmie bardzo dużą popularnością cieszyły się Union Apartamenty. Osiedle znajduje się na granicy Śródmieścia i Woli w dynamicznie rozwijającym się rejonie będącym jednocześnie historyczną częścią stolicy. Trudno nie wspomnieć o naszym trzecim "czarnym koniu" – osiedlu La Melodie na warszawskim Targówku, które powstaje nieopodal budowanej stacji metra. Tutaj motorem sprzedażowym jest program Mieszkanie dla Młodych – około połowa mieszkań spełniała jego wymogi finansowe i metrażowe. Jesteśmy również zadowoleni z wyników sprzedaży naszych wrocławskich inwestycji – na osiedlu Wyspiańskiego 11 wszystkie apartamenty znalazły swoich nabywców. Dużą popularnością cieszą się również Belleville przy ul. Pięknej, nawiązujące do architektury Paryża oraz Villa Alouette z widokiem na park Grabiszyński.

W 2017 roku deweloper planuje wprowadzić do sprzedaży ponad 1300 mieszkań w Warszawie. Od dwóch lat działa również we Wrocławiu, gdzie oddano już do użytku pierwszą inwestycję, apartamenty Wyspiańskiego 11, a wszystkie apartamenty znalazły swoich właścicieli.

- Sukces tej inwestycji zachęcił nas do kolejnych. W tej chwili realizujemy już dwa nowe przedsięwzięcia - osiedle Belleville przy ul. Pięknej, wyróżniające się między innymi nawiązaniami do architektury Paryża, oraz Villa Alouette, kameralne osiedle na Grabiszynku - mówi Krzysztof Foder. - W planach mamy już następne inwestycje we Wrocławiu, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Z pewnością chcemy być mocnym graczem na lokalnym rynku, podobnie jak w Warszawie. W 2017 roku do sprzedaży trafi tutaj dodatkowych 200 lokali. Docelowo chcemy być obecni we wszystkich największych i najważniejszych miastach w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych