Bouygues Immobilier Polska przerwał prace na budowach

W Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy na budowach Bouygues Immobilier Polska przerwano na chwile prace. Wszystko po to, by pracownicy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie.

Autor: housemarket.pl 09 maja 2022 13:44

  • 3872 osoby zostały poszkodowane na budowach w Polsce w 2020 roku, z czego większość stanowiły upadki z wysokości.
  • Mimo znacznej poprawy wskaźnika bezpieczeństwa, wypadki śmiertelne nadal stanowią wysoki odsetek wypadków w budownictwie.
  • Bouygues Immobilier Polska 28 kwietnia przerwał chwilowo prace na wszystkich budowach w kraju.

Celem było spotkanie z pracownikami dotyczące zasad bezpieczeństwa. Akcja zainicjowana przez prezesa Bouygues Immobilier, Bernarda Mouniera, odbyła się równolegle we wszystkich krajach, w których deweloper buduje swoje osiedla.

- Zależy nam, żeby każdy, kto pracuje na budowach Bouygues Immobilier wiedział, że wróci wieczorem do domu zdrowy i bezpieczny. Status dewelopera nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezpieczeństwo w miejscach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Chciałbym, aby budowy Bouygues Immobilier stanowiły wzorzec bezpieczeństwa i higieny pracy - podkreśla Bernard Mounier, prezes Bouygues Immobilier.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma z ponad 70-letnim doświadczeniem w budownictwie jest częścią Grupy Bouygues, która skupia 120 tys. pracowników w ponad 80 krajach z takich branż, jak budownictwo, prace publiczne i sieci elektryczne (Bouygues Construction), nieruchomości (Bouygues Immobilier), budownictwo drogowe (Colas), telekomunikacja i media (kanał telewizyjny TF1 i spółka Bouygues Telecom).

Do największych osiągnięć Grupy Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

CZYTAJ TEŻ: BOUYGUES IMMOBILIER POLSKA: ODŚWIEŻONE LEGO I NOWA STRATEGIA 

28 kwietnia pracownicy wszystkich budów Bouygues Immobilier w Polsce zrobili sobie przerwę i wysłuchali najpierw wystąpienia wideo Bernarda Mouniera, a następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej standardów bezpieczeństwa na budowach Bouygues Immobilier Polska. Uczestnicy wymienili się opiniami i uwagami, a także proponowali rozwiązania, które mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Pracownicy wzięli również udział w quizie BHP, a także podpisali kartę zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy Bouygues Immobilier.

Aktualnie na pięciu budowach dewelopera pracuje około 400 pracowników. Firma za cel stawia sobie stworzenie takich warunków pracy, w których każdy pracownik dba o bezpieczeństwo własne i swoich współpracowników.

- Bezpieczeństwo pracowników na naszych budowach ma dla nas kluczowe znaczenie. Staramy się codziennie zwracać na to uwagę i przypominać wszystkim, że stosowanie środków ochrony osobistej i zbiorowej to podstawa bezpiecznej pracy – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Jak podkreśla, takie akcje, jak ta zorganizowana w Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, mają podnieść świadomość pracowników, a także wypracować nowe sposoby dbania o wzajemne bezpieczeństwo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych