Budimex Nieruchomości wybudował ulicę na Mokotowie za 18 mln zł

To nie jest typowo osiedlowa ulica tylko dla mieszkańców naszego osiedla - pisze Budimex Nieruchomości na temat nowej ulicy AK „Bałtyk” na Mokotowie.

Autor: Housemarket.pl 23 marca 2021 11:20

Ul. Batalionu AK „Bałtyk” to kolejna, bardzo potrzebna ulicy na Siekierkach. Łączy al. Polski Walczącej z ul. Bluszczańską. Ulica wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfort poruszania się wszystkich użytkowników ruchu. 

Zakres prac był szeroki – obejmował budowę od podstaw ul. Batalionu AK „Bałtyk” wraz z częściową przebudową ul. Bluszczańskiej oraz budową fragmentu ul. Cetysówny.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wykonaliśmy również infrastrukturę techniczną. Dodatkowo, skrzyżowanie ul. Cetysówny z al. Polski Walczącej zostało wyposażone w sygnalizację świetlną, a istniejąca sygnalizacja w al. Polski Walczącej została dostosowana do nowego układu komunikacyjnego. Powstały tam nowe przejścia dla pieszych, chodniki po obu stronach ulic. Obok nich znalazły się przejazdy rowerowe. Ważnym elementem była również budowa drogi rowerowej, która powstała po obu stronach ulicy. To już kolejna wybudowana przez nas ulica w tym rejonie. Co ważne, nie jest to ulica osiedlowa, która ułatwi ruch mieszkańcom naszych osiedli, a ulica o znaczeniu dzielnicowym usprawniająca ruch w całej okolicy - czytamy w informacji prasowe.

Budimex Nieruchomości wykonał również zatoki autobusowe i perony przystankowe, ogólnodostępne miejsca postojowe, w tym dla niepełnosprawnych, zamontowaliśmy latarnie led oraz  zaaranżował zieleń, sadząc m. in. 53 drzewa oraz ponad cztery tysiące krzewów i traw ozdobnych.

Na prace związane z budową ulicą Budimex Nieruchomości przeznaczył ok. 18 mln zł. W połowie marca ulica została przekazana dzielnicy Mokotów i udostępniona warszawiakom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych