Cordia szykuje mieszkaniową ofensywę

Cordia szykuje mocne wejście na polski rynek nieruchomości mieszkaniowych. Firma ma pomysł na to, jak zdobyć polskich klientów i dysponuje potężnym wsparciem węgierskiej grupy Futureal.

Autor: HouseMarket.pl 17 listopada 2016 09:01

Wchodząca w skład grupy Futureal spółka Cordia realizuje inwestycje w Rumunii, USA i na Węgrzech. Deweloper słynie z niekonwencjonalnych projektów – każda inwestycja ma bardzo sprofilowany i indywidualny projekt – od zieleni i wód termalnych (Cordia Thermal Zuglo), przez rewitalizacje historycznych kamienic w całych kwartałach miasta (Corvin Promenade), po nowoczesne domy przyszłości (Rozsa 55, czy Young City).

– Z jednej strony projekty Cordii są mocno osadzone w istniejącym otoczeniu, z drugiej nawiązują do natury i wykorzystują wiele ekologicznych rozwiązań. Są przyjazne dla mieszkańców. To nasz cel i magnes dla klientów – tłumaczy Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Polsce na miejsce debiutu Cordia wybrała Kraków, gdzie zrealizowała projekty Cystersów Garden i Nowe Bochenka.

- Sprzedaliśmy tutaj podobną liczbę mieszkań co w Budapeszcie – mówi Gabor Futo, szef Futureala. - Polska jest dla nas krajem z ogromnym potencjałem.

Po sukcesie Krakowa, przyszła kolej na podbój stolicy. Tylko na terenie Warszawy Cordia planuje 4-5 nowych projektów mieszkaniowych; w pierwszym, najbardziej zaawansowanym – Zielone Bemowo – ruszyła już przedsprzedaż mieszkań. Na początku powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 127 mieszkań. Ich metraż waha się od 33 mkw. do 120 mkw.

Przeczytaj więcej o projekcie Zielone Bemowo

– Zamieszkaj w ogrodzie to nie tylko hasło reklamowe – zapewnia Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu Cordia. – Inspiracja Kampinosem została przeniesiona na osiedle i tworzy niepowtarzalną koncepcję architektoniczną i funkcjonalną. Do tego mieszkania, które łatwo przearanżować: dwa pokoje zamienić na trzy, a trzypokojowe mieszkanie przeobrazić w czteropokojowy apartament. Wszystkie te elementy tworzą przyjazne osiedle, w którym się mieszka, a nie tylko nocuje.

To jednak nie koniec inwestycji węgierskiego potentata w Kraju nad Wisłą. Firma zapowiada finalizację kolejnych transakcji zakupu działek.

- Kolejne projekty na Białołęce, Pradze i Mokotowie są na razie w fazie planowania. Aktywnie poszukujemy ciekawych lokalizacji i pracujemy nad nowymi inwestycjami. Wchodząc na warszawski rynek nieruchomości, nie zapominamy o Krakowie. W najbliższych tygodniach uruchomimy tam ciekawy projekt – zapowiada Michał Melaniuk. Deweloper zapewnia, że wszystkie jego projekty będą mocno osadzone w istniejących miejscach – Filozofią Grupy jest tworzenie funkcjonalnych osiedli, które są mocno osadzone w okolicy, wykorzystują jej walory i są uzupełnieniem.

Firma na polskim rynku wdraża pomysły, które sprawdziły się w innych krajach.

- Chcemy zbudować bank ziemi pod kilkanaście tysięcy mieszkań – mówi Gabor Futo, szef Futureala. - Będzie to czasochłonne, ale bogate zaplecze pozwoli Cordii rozwinąć skrzydła na obiecującym rynku mieszkaniowym.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych