Damian Tomasik, Alter Investment: to był rok intensywnej pracyhousemarket.pl - 23 grudnia 2020 08:22


Damian Tomasik, prezes zarządu Alter Investment podsumował działania firmy w 2020 roku oraz opowiedział o najbliższych planach.

Jak wyjaśnia Damian Tomasik mijający rok minął pod znakiem wyzwań. Spowolnienie gospodarcze, lockdown oraz utrudnienia w pracy jednostek administracyjnych, miały w pływ na działalność dewelopera. 

- W wyniku Covid 19  odczuliśmy spowolnienie w pracy urzędów co przełożyło się też na realizacje naszych celów, jednak patrząc z perspektywy tych wydarzeń jesteśmy zadowoleni z realizacji naszych założeń - powiedział Damian Tomasik. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2020 w Alter Investment był to intensywny czas pracy nad przygotowaniem projektów i zakupem działek pod kolejne inwestycje. W wyniku tych działań firma wprowadziła do sprzedaży 82 mikroapartamenty i zamierza wprowadzić kolejnych 359.

- W roku 2021 planujemy rozpoczęcie czterech budów na naszych projektach. Dwa z nich uzyskały już pozwolenia na budowę, a kolejne dwa, jeśli pandemia nie sparaliżuje pracy urzędów, otrzymają w pierwszym półroczu 2021 roku. Wszystkie te projekty realizujemy pod siecią FreeCity - mikroapartamenty na wynajem w systemie coliving. Dajemy możliwość zarabiania inwestorom na wynajmie długoterminowym. Pula nieruchomości wprowadzona do sprzedaży będzie wynosiła ponad 441 jednostek, a pierwsze budynki zostaną oddane już w 2022 roku. Do końca Alter Investment planuje jeszcze uzyskać pozwolenie na budowę dotyczące projektu Lykke Park, który powstanie na ulicy Wielkopolskiej w Gdańsku i to nie wszystko - opowiada Damian Tomasik.

Pytany o to jaki będzie przyszły rok na rynku mieszkaniowym wyjaśnia, że perspektywa szczepionki na Covid poprawia nastroje inwestorów. Przewiduje także dalsze zainteresowanie nieruchomościami na wynajem. Zarówno pod kątem klienta indywidualnego, jak i instytucjonalnego.

- Nieruchomości pod wynajem długoterminowy to obecnie jeden z bezpieczniejszych produktów na rynku inwestycji, ponadto wysoka inflacja oraz praktycznie brak oprocentowania w bankach nie daje możliwości nawet utrzymania wartości pieniądza gdzie na ratunek przychodzą nieruchomości - podsumowuje Damian Tomasik.