Dawid Wrona, Echo: sprzedaliśmy najwięcej mieszkań w Poznaniu

W 2021 roku Echo Investment sprzedał najwięcej mieszkań spośród wszystkich deweloperów na poznańskim rynku mieszkaniowym. Poznaniacy kupili 522 lokale dewelopera, o 65 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu opracowanego przez Emmerson Lumico .

Autor: housemarket.pl 06 czerwca 2022 10:24

  • Na wynik Echo składają się mieszkania sprzedane na osiedlu Nasze Jeżyce, naramowickim Enterze, w Apartamentach Esencja oraz Wieży Jeżyce.
  • W Wieży Jeżyce już 70 proc. lokali znalazło swoich nabywców.
  • W Poznaniu Echo zrealizował łącznie 15 projektów z 1470 mieszkaniami.

- Wypracowany wynik i wzrost sprzedaży to efekt ponad 20 lat konsekwentnego budowania pozycji marki Echo na poznańskim rynku. W tym czasie zaznaczyliśmy swoją obecność w kilku dzielnicach, jednak szeroką rozpoznawalność zyskaliśmy dzięki wejściu na Naramowice. Zrealizowaliśmy tam łącznie 15 projektów z 1470 mieszkaniami, aktywnie współtworząc ten fragment miasta. Obecnie koncentrujemy się na rewitalizowaniu postindustrialnego kwartału na Jeżycach, położonego w pobliżu zielonego Sołacza. Zaufanie naszych klientów daje nam zdwojoną motywację do działania - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Wieża Jeżyce – nowy punkt na mapie Poznania

Echo Investment ma doświadczenie we wszystkich głównych segmentach nieruchomości – mieszkaniowym, biurowym i usługowo-handlowym. Teraz te kompetencje wykorzystuje przy tworzeniu wielofunkcyjnych przestrzeni takich jak Wieża Jeżyce. To samowystarczalna mikrodzielnica. Została zaprojektowana tak, aby mieszkańcy osiedla mieli w zasięgu 15 minut od mieszkania wszystkie usługi i produkty potrzebne do życia - zarówno na samym osiedlu, jak i w jego bliskiej odległości. Na terenie inwestycji znajdą się lokale usługowe i handlowe oraz restauracje, a w samym sercu osiedla powstanie plac z odrestaurowaną Wieżą, mający funkcję rozrywkowo-kulturalną.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowy punkt na mapie Jeżyc cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Nabywców znalazło już 70 proc. lokali, a do wyboru pozostało jeszcze 65 mieszkań, o metrażach od 34 mkw. do 96 mkw.

Natomiast na Naramowicach trwa realizacja 3. i 4. etapu osiedla Enter, gdzie klienci mogą znaleźć przestronne mieszkania dla rodzin, a dodatkowo z możliwością odbioru kluczy jeszcze w tym roku.

Nowy krajobraz Poznania

Poznań z każdym rokiem się zmienia, modernizuje i zyskuje nowe funkcje, równocześnie zachowując swój niepowtarzalny charakter i klimat. Echo Investment czynnie w tej zmianie uczestniczy.

W trakcie ponad 20 lat aktywności na poznańskim rynku, Echo zrealizował w Poznaniu 35 projektów, z czego aż 30 stanowiły osiedla z mieszkaniami na sprzedaż i wynajem.

W zeszłym roku deweloper oddał do użytkowania dwuetapową inwestycję Nasze Jeżyce oraz 2 z 4 etapów osiedla Enter, na którym łącznie zamieszka ponad tysiąc osób. Dobrze znane poznaniakom są także takie projekty, jak mieszczące się przy ul. Garbary Apartamenty Esencja, osiedle Naramowice Rynek, Hotel Ibis czy kompleks biurowy Malta Office Park. Dotychczas w Poznaniu deweloper oddał do użytku ponad 200 tys. mkw. powierzchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych