Dekpol podbija rynek fotowoltaikihousemarket.pl - 22 września 2020 11:58


Spółka Dekpol prowadząca działalność w obszarach generalnego wykonawstwa, deweloperskim oraz produkcji łyżek i osprzętu do maszyn budowlanych, zawarła list intencyjny, w myśl którego rozpocznie realizację projektów na rynku fotowoltaiki.

Partnerem Dekpolu na atrakcyjnym i szybkorosnącym rynku odnawialnych źródeł energii jest wyspecjalizowana w fotowoltaice firma T&T, posiadająca udokumentowane doświadczenie realizacji innowacyjnych projektów w tym obszarze. Dzięki połączeniu kompetencji spółki będą mogły zaoferować wyróżniające się na rynku warunki dewelopmentu i budowy farm fotowoltaicznych na potrzeby zróżnicowanych odbiorców – zarówno firm skoncentrowanych na produkcji energii elektrycznej, jak i innych podmiotów, dla których „zielona energia” może być istotnym dodatkiem do podstawowej działalności operacyjnej. W ramach współpracy Dekpolu i T&T rozpoczęto projektowanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 75 MW. Spółki szacują, że kooperacja może docelowo dotyczyć realizacji projektów elektrowni fotowoltaicznych o szacowanej łącznej mocy nawet do 500 MW.

- Rynek OZE w Polsce jest we wstępnej, ale już dynamicznej fazie rozwoju. Firm z doświadczeniem w tym obszarze jest nadal stosunkowo niewiele, a popyt na rozwiązania z obszaru „zielonej energii” lawinowo rośnie. Sprzyja temu zarówno wzrost cen energii konwencjonalnej, jak zwiększanie się świadomości proekologicznej oraz wsparcie w postaci dotacji i ulg. Z naszego punktu widzenia to doskonały moment, by zacząć budowanie kompetencji i referencji Dekpolu na tym atrakcyjnym rynku. Wejście w ten nowy obszar u boku sprawdzonego i doświadczonego partnera, jakim jest T&T, pozwoli nam na podjęcie zdecydowanych działań oraz przyspieszenie procesu zdobywania doświadczenia w obszarze budowy instalacji i farm fotowoltaicznych. W ramach współpracy rozpoczęliśmy już projektowanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 75 MW. Spodziewamy się, że docelowa moc wspólnych projektów może wynosić nawet 500 MW. W naszej opinii, dzięki efektom synergii płynącym ze współpracy będziemy mogli przygotować atrakcyjną, wyróżniającą się na rynku ofertę dla potencjalnych klientów. Podsumowując, rodzące się nowe przedsięwzięcie to nasz pierwszy krok na rynku OZE, który w naszym przypadku oferuje szerokie spektrum możliwości biznesowych. Zamierzamy jak najlepiej wykorzystać jego potencjał - mówi Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl