Develia i Grupo Lar mogą już wspólnie działać. Powstanie 600 mieszkań

Develia i Grupo Lar mogą już wspólnie działać. Develia poinformowała o zakończeniu badania due diligence dwóch projektów deweloperskich i przystąpieniu dewelopera do trzech spółek inwestycyjnych, które będą budować osiedla mieszkaniowe w Warszawie wspólnie z Grupo Lar.

Autor: Housemarket.pl 21 października 2021 09:59

  • 13 sierpnia deweloper poinformował o współpracy joint venture.
  • 23 września prezes UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji.
  • Develia i Grupo Lar zbudują ponad 600 mieszkań w Warszawie w ramach współpracy joint venture.

Develia zawarła umowę współpracy joint venture ze spółkami Grupo Lar Holding Polonia i Lar Management Polonia, należącymi do hiszpańskiej grupy kapitałowej Grupo Lar. W ramach umowy deweloperzy będą współpracować przy realizacji 3 inwestycji w Warszawie. Projekty będą realizowane w oparciu o doświadczenie obu partnerów, a za zarządzanie operacyjne odpowiedzialny będzie zespół Grupo Lar. 

W ramach umowy joint venture powstanie łącznie ponad 600 mieszkań w 3 inwestycjach zlokalizowanych na Ursynowie, Saskiej Kępie i Białołęce w Warszawie. Pierwszy projekt, w ramach którego powstanie ponad 180 lokali zostanie wprowadzony do sprzedaży w I kwartale 2022 r. Umowa przewiduje możliwość rozszerzenia współpracy o kolejne inwestycje deweloperskie w Warszawie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Umowa joint venture jest naszą odpowiedzią na problem z dostępnością atrakcyjnych gruntów w Warszawie. Jest to obecnie jedno z największych wyzwań dla deweloperów, biorąc pod uwagę, że popyt na mieszkania utrzymuje się od wielu miesięcy na wysokim poziomie i przewyższa podaż. Dzięki współpracy z Grupo Lar, która posiada 3 zabezpieczone grunty pod inwestycje, będziemy w stanie znacząco zwiększyć bank ziemi i ofertę w stolicy, a co za tym idzie sprzedaż mieszkań, zgodnie z założeniami strategii - mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Łączne zaangażowanie kapitałowe Develii oraz Grupo Lar Holding Polonia wyniesie 125 mln zł, przy czym zaangażowanie Develii zostało określone na 80 proc., a zaangażowanie Grupo Lar Holding Polonia na 20 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych