Develia z nowym partnerem. W planach duże inwestycje mieszkaniowe

Develia zawarła umowę współpracy joint venture ze spółkami Grupo Lar Holding Polonia i Lar Management Polonia. W ramach umowy deweloperzy będą współpracować przy realizacji 3 inwestycji w Warszawie.

Autor: Pap 16 sierpnia 2021 09:13

Łączne zaangażowanie kapitałowe spółki Develia oraz Grupo Lar Holding Polonia w ramach współpracy na podstawie umowy joint venture wyniesie 125 mln zł, przy czym zaangażowanie Develii zostało określone na 80 proc., a Grupo Lar Holding Polonia - na 20 proc.

Współpraca w ramach umowy joint venture będzie polegać na utworzeniu kilku spółek inwestycyjnych z zamiarem budowy osiedli mieszkaniowych w Warszawie, które będą właścicielami praw i obowiązków wynikających z danych projektów deweloperskich. Operacyjne zarządzanie będzie realizowane przez zespół Grupo Lar. W ramach umowy powstanie łącznie ponad 600 mieszkań w trzech inwestycjach. Pierwszy projekt, w ramach którego powstanie ponad 180 lokali zostanie wprowadzony do sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowa joint venture została zawarta pod warunkami zawieszającymi i wymaga, m.in. zgody Prezesa UOKiK i zakończenia przez spółkę dodatkowego due diligence dwóch projektów deweloperskich z pozytywnym wynikiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych