Developerzy mają oko na podmiejskie grunty

Brak gruntów pod zabudowę w większych miastach skłania deweloperów do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Popularność zyskują lokalizacje w okolicach podmiejskich - zwłaszcza tych dobrze skomunikowanych.

Autor: housemarket.pl 24 września 2021 15:25

Jeśli chodzi o mniejsze miejscowości, wszelkie badania demograficzne od lat pokazują, że niestety konsekwentnie się one wyludniają a ich mieszkańcy migrują do dużych ośrodków miejskich. Dlatego też działalność deweloperską prowadzą tam raczej tylko lokalne firmy na niewielką skalę. Jak zaznacza Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia zauważalne jest większe zainteresowanie miastami sąsiadującymi z większymi aglomeracjami.

- Obserwujemy z kolei uważnie możliwości inwestowania w miejscowościach podmiejskich, w których jest zdecydowanie łatwiej o tańsze grunty pod zabudowę. Zrealizowaliśmy jakiś czas temu dużą inwestycję w podwarszawskich Ząbkach na ponad 800 mieszkań, która okazała się sukcesem. W przypadku takich projektów kluczowe jednak pozostaje dobre skomunikowanie z centrum metropolii - mówi Andrzej Oślizło.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oferta Develia jest na podobnym poziomie, co przed pandemią. W najbliższych miesiącach jednak deweloper planuje znacznie ją zwiększyć i wprowadzić do sprzedaży szereg nowych projektów. Nieustannie rozbudowuje także bank ziemi.

- Poszukujemy przede wszystkim działek w tych miastach, w których jesteśmy już obecni, tj. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Katowicach. Monitorujemy jednak dostępność terenów pod zabudowę mieszkaniową także w innych, dużych miastach i nie wykluczamy wejścia do kolejnych aglomeracji - dodaje Andrzej Oślizło. 

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia Develia podpisała z Grupo Lar Holding Polonia oraz Lar Management Polonia umowę współpracy joint venture z zamiarem realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie.

W ramach umowy powstanie łącznie ponad 600 mieszkań w trzech inwestycjach zlokalizowanych na Ursynowie, Saskiej Kępie i Białołęce w Warszawie. Pierwszy projekt, w ramach którego powstanie ponad 180 lokali zostanie wprowadzony do sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych