Deweloper chce rozmawiać z mieszkańcami Saskiej Kępy o inwestycji Lizbońska 1

7 czerwca 2021 roku rozpocznie się pierwsze spotkanie z mieszkańcami dotyczące inwestycji przy ulicy Lizbońskiej 1 z deweloperem Grupo Lar. W sumie zaplanowane są 3 spotkanie, w tym jedno na żywo.

Autor: Housemarket.pl 31 maja 2021 10:30

Zaplanowane zostały trzy spotkania mające na celu przybliżenie założeń planowanej inwestycji oraz wspólną dyskusję. Dwa spotkania: 7 czerwca oraz 21 czerwca o godzinie 17.00 w wersji online – przez platformę ZOOM, a jedno – dnia 14 czerwca również o godzinie 17.00 na żywo na terenie działki Lizbońska 1. Grupo Lar chce wysłuchać wszystkich, stąd rozpoczyna informacje o aktywnościach. Do dyspozycji pozostaje strona internetowa, mail, telefon, oraz spotkania online i na żywo. Akcja informacyjna uwzględnia takie narzędzia jak: kampania na autobusach, przyczepka reklamowa, poprzez ulotki informujące o projekcie, które dostarczone zostaną do mieszkań. Do dyspozycji są również plakaty dla wspólnot mieszkaniowych oraz organizacji społecznych. 

Inwestycja przyjazna wszystkim

Planowana inwestycja składać się będzie z zespołu czterech budynków mieszkalnych wraz z garażem podziemnym o kameralnej skali i wysokości odpowiadającej lokalnym wymaganiom. Budynki będą odpowiednio ustawione względem Al. Stanów Zjednoczonych uwzględniając parametry akustyczne, z usługami w parterze dostępnymi z Al. Stanów Zjednoczonych oraz z pasażu od strony patio. Założenia urbanistyczne uwzględniają różnorodność zabudowy sąsiedzkiej. W kontaktach ze stronami Inwestor stawia przede wszystkim na dialog, zwraca szczególną uwagę na kwestie ochrony środowiska i dbałości o klimat.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Funkcjonalizm i modernizm

Inwestor zachowuje charakterystyczną dla Saskiej Kępy architekturę modernistyczną na wskroś funkcjonalną, z lokalami handlowo-usługowymi w poziomie parteru. Jeden lokal usługowy zostanie przekazany na rzecz dzielnicy Praga-Południe. Urząd dzielnicy będzie mógł wykorzystać ten lokal na cele społeczne, służący okolicznym mieszkańcom. Inwestor podkreśla, że prace nad koncepcją trwają i będą przedmiotem dialogu o inwestycji z lokalną społecznością.

Relacje międzyludzkie

Inwestycja przy ul. Lizbońskiej 1 jest projektowana przez czołową Pracownie Architektoniczną - JEMS Architekci, która zrealizowała już wiele prestiżowych inwestycji w całej Polsce. Inwestor i architekci kładą nacisk na budowanie sieci międzyludzkich oraz relacji opartych na szacunku, uśmiechu, zrozumieniu i wspólnym spędzaniu czasu. Dlatego też inwestycja zakłada otwarte osiedle z pasażem ogólnodostępnym pomiędzy budynkami, z usługami dostępnymi od strony osiedla i strefami rekreacji. Przewidziany jest szereg udogodnień, m.in. ogólnodostępne miejsca parkingowe i miejsca rowerowe oraz strefa rekreacji. Projektanci kierują się chęcią tworzenia architektury humanistycznej, otwartej na modyfikacje i odpowiadającej różnym ludzkim potrzebom.

Celem inwestycji jest stworzenie dodatkowej wartości przestrzenno-użytkowej właściwej współczesnemu osiedlu mieszkaniowemu, kreowanej przez łączenie przestrzeni o różnych stopniach dostępności - takiej, która otwarta będzie nie tylko dla samych mieszkańców, ale również dla okolicznych sąsiadów.

Inwestorem przedsięwzięcia jest doświadczona firma Grupo Lar - która od ponad 50 lat z powodzeniem działa na międzynarodowym rynku nieruchomości, a od 2006 roku buduje nowe osiedla na terenie Warszawy. Łącznie wybudowała w Warszawie i oddała do użytkowania ponad 2300 nowych mieszkań. Zamiarem Grupo Lar jest wybudowanie nowoczesnego zespołu mieszkaniowego na terenie Saskiej Kępy - perły warszawskiego modernizmu, azylu artystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych