Deweloperzy ruszają na pomoc ziemi

Polski Związek Firm Deweloperskich poza działalnością legislacyjne podejmuje akcje mające realny wpływ na środowisko naturalne. Jedną z takich akcji jest wspólne sprzątanie ziemi z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi.

Autor: housemarket.pl 14 kwietnia 2022 12:19

Celem akcji jest zaangażowanie deweloperów w sprzątanie ziemi. Jednocześnie do przedsięwzięcia włączymy lokalne społeczności oraz uchodźców z Ukrainy. Dla dzieci przewidziano np. spacer edukacyjny z leśnikiem, warsztaty dotyczące segregacji i ekologii, sprzątanie świata, quiz o ekologii z nagrodami oraz warsztat plastyczny - tworzenie plakatu Wspólna Ziemia. Wydarzenie odbędzie się w tym samym czasie w 6 miastach Polski, w których PZFD prowadzi oddziały, są to: Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa oraz Wrocław.

Dodatkowo wykorzystamy szansę, aby wspomóc tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Ten oddział PZFD, który zbierze w tym dniu najwięcej odpadów, otrzyma symboliczny Zielony Puchar oraz nagrodę pieniężną o wartości 40 tys. zł. Zostanie ona przekazana na wybrany przez oddział cel charytatywny, związany z pomocą dla ukraińskich uchodźców.
Akcja objęta została patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, które również postanowiło dołączyć do wydarzenia. Wspomoże ono lokalne oddziały PZFD tłumaczami z języka ukraińskiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jest to już kolejna akcja ekologiczna, którą Polski Związek Firm Deweloperskich realizuje pod inicjatywą „Eco Avengers”, propagującą zrównoważone budownictwo oraz wspólne działania ekologiczne branży deweloperskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych