Do zarządu Cordia dołączyły dwie osoby. Deweloper zwiększa skalę działalności

Cordia Polska powołała nowych członków zarządu. Do struktur spółki na stanowisko dyrektora ds. rozwoju i wiceprezesa wrócił Tomasz Łapiński, były CFO spółki. Będzie odpowiadał m.in. za umacnianie pozycji Cordia w Polsce, jej rozwój i dalszą integrację ze spółką Polnord.

Autor: housemarket.pl 17 czerwca 2021 15:15

  • Cordia powołała nowych członków zarządu. Ma to związek z intensywnym rozwojem marki na polskim rynku i planami dalszej ekspansji. 
  • Deweloper chce sprzedawać nad Wisłą przynajmniej 750-1000 lokali rocznie.
  • W rozwoju na polskim rynku Cordia może liczyć na wsparcie ze strony grupy Futureal. 

W skład nowego, trzyosobowego zarządu Cordia Polska i wszystkich spółek zależnych wchodzą obecnie: Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord, Péter Bódis, dyrektor finansowy Grupy Cordia oraz Tomasz Łapiński, dyrektor ds. rozwoju.

Tomasz Łapiński był już wcześniej związany z węgierskim deweloperem - przez blisko trzy lata zajmował stanowisko CFO Grupy, na którym w sierpniu 2020 r. zastąpił go Péter Bódis.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowy zarząd ma ambitne plany

Powrót Tomasza Łapińskiego do Cordii i powiększenie składu zarządu ma związek z intensywnym rozwojem marki na polskim rynku i planami dalszej ekspansji. Tylko w ciągu ostatniego roku Cordia Polska podwoiła liczbę zatrudnionych pracowników i zadebiutowała w nowych lokalizacjach – Trójmieście, gdzie obecnie realizuje już dwie inwestycje oraz w Poznaniu, w którym aktualnie przygotowuje swój premierowy projekt. Spółka została też wyłącznym akcjonariuszem Polnord SA, polskiego dewelopera, który ma do dyspozycji największy w kraju bank ziemi.

CZYTAJ TEŻ: CORDIA CHCE REALIZOWAĆ POŁOWĘ SPRZEDAŻY W POLSCE 

- Cordia dynamicznie reaguje na zmiany i szanse, które stawia przed nami rynek. Ostatnie miesiące to dla nas czas intensywnego rozwoju i licznych sukcesów, ale na tym nie poprzestajemy. Przed nami jeszcze wiele wyzwań – chcemy m.in. nawiązać bliższą współpracę w obszarze projektów łączących funkcje komercyjne i mieszkaniowe z grupą Futureal, której jesteśmy częścią. Liczymy na to, że ten krok pozwoli nam na dalsze zwiększenie skali działalności, przy czym Cordia pozostanie firmą koncentrującą się na nieruchomościach mieszkaniowych. Dołączenie do polskiego zespołu Futureal Karola Pilniewicza, dyrektora inwestycyjnego, jest kluczowym elementem tego planu. Rozważamy także wejście na polski rynek kapitałowy – już nie jako Polnord, ale Cordia właśnie. Cieszę się, że jako nowy wiceprezes będę mógł uczestniczyć w realizacji tych ambitnych planów - mówi Tomasz Łapiński, dyrektor ds. rozwoju i wiceprezes Cordia Polska.

Polska to dla Grupy istotny rynek

Cordia chce sprzedawać nad Wisłą przynajmniej 750-1000 lokali rocznie, co podkreśla strategiczną rolę Polski w biznesie węgierskiego dewelopera. Plan polskiego oddziału na 2021 rok to prawie połowa sprzedaży grupy na wszystkich rynkach, na których działa (tj. Węgry, Rumunia, Wielka Brytania, Hiszpania i Polska). Dalsze plany wyglądają równie ambitnie: w przygotowaniu na lata 2021–2027 Cordia ma projekty w Gdańsku (ok. 500 mieszkań), Warszawie (ponad 3000 mieszkań) i Poznaniu (premiera na nowym rynku – ponad 700 mieszkań). Grupa zabezpieczyła także grunty pod kolejne realizacje – w samej Warszawie jest to potencjał na prawie kolejny 1000 mieszkań.

W rozwoju na polskim rynku Cordia może liczyć na wsparcie ze strony grupy Futureal, która w marcu tego roku pozyskała na inwestycje w regionie CEE kolejne 150 mln euro z emisji 10-letnich zielonych obligacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych