Dobry rok w Robyg. Spółka zakłada dalszy wzrost popytuhousemarket.pl - 15 stycznia 2021 13:44


W 2020 roku Robyg podpisała 2567 umów deweloperskich oraz 2155 umów rezerwacyjnych netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 2700 lokali.

Potencjał sprzedażowy spółki na nadchodzące kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się około 2100 lokali, a dodatkowo zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 21.200 mieszkań. Grupa ma w budowie ponad 4200 mieszkań - wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

- W branży nieruchomości mieszkaniowych na 2021 rok zakładamy wzrost popytu - zwłaszcza, że WIBOR jest rekordowo niski, co może zachęcać do inwestycji w nieruchomości. Lokowanie kapitału w nieruchomości daje obecnie znacznie wyższe stopy zwrotu niż lokaty bankowe czy inwestycje na rynku kapitałowym. Pewna nadpłynność gotówki na rynku będzie przekierowana właśnie na inwestycje w mieszkania - także przez cudzoziemców - powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje że jako dobrą lokatę klienci będą coraz częściej postrzegać mikroapartamenty. Nieduże metraże i promocyjne ceny lokali pozwalają na szeroki wybór dla każdego.

- Sądzimy, że ceny mieszkań w 2021 roku będą stabilne, a w niektórych lokalizacjach mogą nawet wzrosnąć ze względu na wyższy popyt przy ograniczonej podaży. Klienci szukają coraz lepszych projektów, z balkonami i tarasami – w dobrych lokalizacjach. Oczekują dobrze zaprojektowanych mieszkań, by w razie potrzeby korzystać z nich także w ramach pracy zdalnej - mówi Eyal Keltsh.

Klienci doceniają ponadto, wsparcie w obszarze procedur kredytowych - przyspieszenia i ułatwienia możliwości otrzymania kredytu.

- Mamy specjalne umowy z bankami, aby zrealizować te oczekiwania. Przy wyborze mieszkania analizują także oferowane przez dewelopera technologie,  takie jak Smart House, fotowoltaika, rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo mieszkania i osiedla, a także zielone rozwiązania wspierające ekologię - dodaje Eyal Keltsh.

Robyg ma obszerny bank ziemi. W latach 2019-2020 roku gruba sfinalizowała znaczące zakupy gruntów, które umożliwiają łącznie ponad 10 tys. mieszkań.

- W Warszawie i Gdańsku mamy ugruntowaną pozycję na rynku inwestycji mieszkaniowych, rozwijamy się także intensywnie we Wrocławiu i Poznaniu. W ofercie zapewniamy klientom atrakcyjne lokalizacje, ale nie spoczywamy na laurach. Mamy zabezpieczone środki na zakupy gruntów i kolejne inwestycje. Naszym celem jest zwiększenie poziomu działalności – co oznacza sprawne uruchamianie kolejnych projektów osiedli. W 2021 roku będziemy kontynuować dotychczasową strategię i rozwijać się zgodnie z założeniami. Wierzymy, że rynek nieruchomości mieszkaniowych będzie relatywnie odporny na koronawirusa - podsumował Eyal Keltsh.