Dom Development bije rekordy

Dom Development odnotował najwyższą w historii spółki sprzedaż mieszkań w pierwszym kwartale. Do osiągnięcia wyniku przyczyniły się projekty: Osiedle Premium, Żoliborz Artystyczny, Wilno, Osiedle Moderna, Saska oraz Palladium.

Autor: HouseMarket.pl 04 kwietnia 2017 14:44

Sprzedaż netto w pierwszym kwartale wyniosła 806 lokali, co oznacza wzrost o 31 proc. r/r. W pierwszym kwartale 2017 r. Dom Development przekazał klientom 230 lokali, co oznacza spadek o 10 proc. r/r. Na wynik finansowy za pierwszy kwartał wpływają głównie przekazania na projektach: Żoliborz Artystyczny (45 lokali) oraz Studio Mokotów (32 lokale).

Sprzedaż w pierwszym kwartale w Dom Development osiągnęła rekordowy wynik i w przeciwieństwie do lat ubiegłych nie spadła poniżej wyniku z czwartego kwartału poprzedniego roku. Najlepszym miesiącem sprzedaży był marzec. Pierwszy kwartał 2017 roku był okresem utrzymywania się silnego popytu na mieszkania co zaowocowało tak wysoką sprzedażą mieszkań przy niewielkim wzroście cen.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W dalszym ciągu obserwowaliśmy dużą aktywność klientów gotówkowych (ok. 34 proc. sprzedaży Dom Development, w tym okresie) – mówi Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development..

Nadal niskie stopy procentowe oraz rekordowy poziom oszczędności gospodarstw domowych wspierały rynek mieszkaniowy. Dodatkowo na początku pierwszego kwartału transza roku 2017 programu Mieszkanie dla Młodych wspierała rynek segmentu popularnego, który pomimo wyczerpania się środków, nie uległ osłabieniu.

- Silna dynamika sprzedaży wynika przede wszystkim z konsekwentnego wzbogacania naszej oferty i zapowiada kolejny dobry rok dla Dom Development. Oczekujemy, że roczna sprzedaż  w 2017 roku będzie lepsza niż w roku ubiegłym – dodaje prezes.

Najważniejszymi czynnikami pozwalającymi wykorzystać tak silny rynek są dla Dom Development zdywersyfikowany bank ziemi i projekty gotowe do szybkiego wprowadzenia.

- Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest dla Dom Development bardzo korzystna i pozwala z optymizmem patrzeć na nadchodzące kwartały - powiedział Jarosław Szanajca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych