Dom Development cieszy się z rekordu sprzedaży

Dom Development odnotował w trzecim kwartale 2016 r. rekordową w historii firmy sprzedaż na poziomie 705 lokali, wobec 640 lokali w tym samym okresie rok wcześniej. Najbardziej popularne okazały się projekty: Żoliborz Artystyczny, Saska oraz Wilno.

Autor: HouseMarket.pl 04 października 2016 15:52

Łączna sprzedaż w okresie trzech kwartałów 2016 roku wyniosła 2021 lokali, wobec 1705 lokali rok wcześniej. W trzecim kwartale 2016 r. spółka przekazała 500 lokali, wobec 478 lokali w tym samym okresie rok wcześniej.

Na wynik finansowy wpłynęły głównie przekazania na projektach: Saska (127 lokali), Wille Lazurowa (124) oraz Osiedle Przyjaciół (88). Łącznie w okresie trzech kwartałów 2016 roku Spółka przekazała 1320 lokali, co oznacza wzrost o 27 proc. względem tego samego okresu 2015 r., w którym przekazano 1043 lokali.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podobnie jak w drugim kwartale, około 40 proc. naszych transakcji zawartych było za gotówkę. W trzecim kwartale 2016 r. nie obserwowaliśmy istotnych zmian na rynku kredytów hipotecznych. Wstrzymanie przyjmowania wniosków o dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, nie miało istotnego wpływu na sprzedaż. Oczekujemy jednak wzrostu sprzedaży lokali z segmentu popularnego w styczniu, gdy możliwość uzyskania dopłat powróci – tłumaczy powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.

Dodaje, że deweloperzy wydają się akceptować wyższy poziom ryzyka w transakcjach zakupu gruntów, szczególnie w odniesieniu do niewielkich działek będących celem małych i średnich deweloperów.

- Znaczne zasoby gotówki stawiają nas na uprzywilejowanej pozycji, czego potwierdzeniem jest zakup projektu Marina Mokotów na około 750 lokali. Wciąż uważamy, że kluczowy jest zdywersyfikowany bank ziemi z projektami gotowymi do uruchomienia w szybkim czasie. Z perspektywy Dom Development bieżąca sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo korzystna i pozwala z optymizmem patrzeć na nadchodzące kwartały – zapewnia Jarosław Szanajca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych