Dom Development planuje przejąć Grupę Buma

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o przejęcie przez Dom Development Grupy Buma.

Autor: Housemarket.pl 17 grudnia 2021 00:23

Dom Development chce przejąć kontrolę nad spółkami Buma Contractor 1, Buma Management, RSKK, Buma Development 22 , Buma Development 21, Buma Development 20, Buma Development 12, Buma Development 8 oraz Buma Development.

Dom Development S.A. zajmuje się realizacją projektów deweloperskich przede wszystkim na terenie Warszawy i okolic. Przejęcie Bumy byłoby kolejnym krokiem do budowania pozycji w Krakowie. W lipcu Dom Development przejął innego krakowskiego dewelopera - Sento.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kraków jest bardzo rozdrobnionym rynkiem, w którym lider posiada 6 proc. rynku. W Krakowie nie urosła żadna firma w dużej skali, dlatego mamy nadzieję szybko osiągnąć pozycję lidera. Chcemy uniknąć błędów, które zrobiliśmy rosnąc w Trójmieście i Wrocławiu. Kraków jest trudnym rynkiem, dlatego też żadna firma tutaj znacząco nie urosła. Nie zrobimy inwazji na Kraków, musimy się nauczyć tego rynku - mówił w sierpniu Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development S.A

Spółki Buma prowadzą, przede wszystkim, działalność deweloperską związaną z realizacją projektów mieszkaniowych na terenie Krakowa oraz w ograniczonym stopniu także działalność w zakresie generalnego wykonawstwa. W grudniu ruszyła budowa nowej inwestycji na krakowski Podgórzu - DoWoli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych