Dom Development przejmuje spółki Grupy Buma

Dom Development podpisał umowę ws. nabycia 100 proc. udziałów w ośmiu spółkach z Grupy Buma. Wartość transakcji wyceniono na 209,5 mln zł, z czego 151,4 mln zł to łączna cena sprzedaży udziałów, a 58,1 mln zł to kwota z tytułu przejęcia pożyczek udzielonych przez sprzedającego spółkom nabytym.

Autor: propertnews.pl 01 marca 2022 12:57

Sprzedającym jest Giovanni Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, a transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Dom Development.

- W skład aktywów spółek będących przedmiotem transakcji wchodzą grunty inwestycyjne na terenie Krakowa o potencjale wybudowania 1.370 lokali, projekty w budowie z 224 lokalami oraz 51,5 mln zł gotówki, przy zadłużeniu z tytułu kredytów bankowych na poziomie 1,9 mln zł - napisano w komunikacie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Transakcja dotyczy następujących spółek Grupy Buma: Buma Development sp. z o.o., Buma Management sp. z o.o., Buma Development 22 sp. z o.o., Buma Development 21 sp. z o.o., Buma Development 20 sp. z o.o., Buma Development 12 sp. z o.o., Buma Development 8 sp. z o.o. i Buma Contractor 1 sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ NA: PROPERTYNEWS.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych