Drugi projekt Murapolu w Niemczech

Grupa Murapol zakupiła grunt o powierzchni 2 ha w Zossen za cenę 3,1 mln euro netto. Na nabytej nieruchomości zostanie zrealizowany projekt mieszkaniowy składający się z piętnastu trzykondygnacyjnych i czterokondygnacyjnych budynków, w których przewidziano 230 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 13 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2017 16:01

- Inwestycja w Zossen będzie naszym drugim projektem nieruchomościowym w Niemczech, znacznie większym niż pilotażowy w Berlinie. Nabyty teren jest oddalony o 300 m od centrum miasta i 700 od stacji kolejowej w Zossen. Atrakcyjna lokalizacja działki, w połączeniu z olbrzymim deficytem lokali w budownictwie wielomieszkaniowym w tym mieście, sprawia że jesteśmy spokojni o komercjalizacje planowanej inwestycji. Liczymy, że jej realizacja także będzie przebiegała sprawnie, gdyż już teraz spotykamy się z dużą przychylnością władz lokalnych do naszej obecności w Zossen. Jako inwestor braliśmy udział w opracowywaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu zakupiony grunt idealnie wpisuje się w nasz model realizacji projektów mieszkaniowych. - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu.

– Zakładamy, że tą inwestycją nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa na niemieckim rynku mieszkaniowym, zwłaszcza że ostatnio utworzyliśmy w Berlinie oddział Murager GmbH, spółki dedykowanej naszej działalności w tym kraju. – dodaje Michał Sapota.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Strategia Grupy Murapol zakłada budowanie stabilnej organizacji o zasięgu międzynarodowym. Obecnie grupa przygotowuje projekty mieszkaniowe w dwóch krajach Europy Zachodniej. W czerwcu ub. r. Murapol nabył pierwszą nieruchomość za granicą – w Berlinie, na której zostanie zrealizowany projekt mieszkaniowy składający się ze 120 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 5,4 tys. mkw. Z kolei w Edynburgu, na zakontraktowanych w pierwszym kwartale br. gruntach – przy Ferry Road i London Road – Murapol przygotowuje dwie inwestycje, w których łącznie powstanie 4,1 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej w 50 lokalach.

Ekspansja zagraniczna Grupy Murapol nie zwalnia tempa rozwoju jej działalności na krajowym rynku nieruchomościowym. Tylko od początku 2017 roku Grupa zakupiła 13,3 ha gruntów o wartości 79 mln zł, na których wybuduje ponad 2,5 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 113 tys. mkw. Ponadto Murapol podpisał pięć umów przedwstępnych o wartości 90,1 mln zł dotyczących nabycia 22,2 ha terenów inwestycyjnych, przeznaczonych na realizację projektów deweloperskich obejmujących 3,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 162,5 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych