Duże zmiany w Dom Development. Szerokie działania w ramach staregii ESG

Dom Development przedstawiła strategię ESG Dom 2030, w której zapowiada m.in. redukcję emisji dwutlenku węgla o 30 proc. do 2030 r., wdrożenie idei 15-minutowego miasta w 90 proc. projektów, a także spełnienie 30-procentowego parytetu płci w zarządzie i radzie nadzorczej.

Autor: housemarket.pl 28 czerwca 2022 13:06

  • Strategia ESG Dom 2030 opiera się na trzech filarach.
  • Minimalizacja wpływu na środowisko i wspieranie miejskiej bioróżnorodności.
  • Wspieranie lokalnych społeczności przez tworzenie wysokiej jakości tkanki miejskiej sprzyjającej integracji.
  • Działalność na solidnych fundamentach, oznaczający dbałość o najwyższe standardy ładu korporacyjnego i transparentną komunikację ze wszystkimi interesariuszami.

Grupa Dom Development  to deweloper działający w głównych aglomeracjach kraju: w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie oraz w Trójmieście (pod marką Euro Styl).

- Staramy się spełniać najwyższe standardy w każdym aspekcie naszego funkcjonowania. Zrównoważony rozwój współgra z naszą filozofią działania, którą charakteryzuje wysoka jakość i myślenie w perspektywie długoterminowej. Chcemy w sposób odpowiedzialny budować tkankę miejską głównych polskich aglomeracji, tak aby były przyjaznym miejscem do życia zarówno dla naszych klientów, jak i przyszłych pokoleń - mówi Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Strategia Dom 2030 to z jednej strony usystematyzowanie dotychczasowych działań z obszaru ESG, a z drugiej dokument kierunkowy, nadający ton strategii biznesowej na najbliższe lata.

- W ślad za jej publikacją, wdrażamy w grupie kompleksowy system raportowania zrównoważonego rozwoju. Począwszy od raportu za rok 2022, będziemy mierzyć osiągnięcia i przedstawiać je naszym interesariuszom zgodnie z międzynarodowymi standardami - dodaje Jarosław Szanajca.

Dom w zgodzie z naturą

Grupa Dom Development stara się realizować swoje projekty w zgodzie z naturą. Dzięki tej filozofii funkcjonowania deweloperowi udało się m.in. posadzić ponad 640 tys. drzew i krzewów, zredukować emisję CO2 o 751 ton, a także wykonać ponad 54,5 tys. mkw zielonych dachów oraz blisko 18 tys. mkw ogrodów deszczowych.

- Grupa Dom Development od lat ceniona jest za realizowanie przemyślanych wieloetapowych projektów mieszkaniowych. Jednocześnie w spójny sposób uzupełniamy miejskie tereny już zurbanizowane, tym samym zapobiegając deglomeracji, czyli szkodliwemu zjawisku rozlewania się miast. W każdej z naszych inwestycji stosujemy rozwiązania ekologiczne, które zebraliśmy w naszej strategii ESG, stawiając przed sobą jednocześnie kolejne ambitne cele w tym zakresie - informuje Mikołaj Konopka, członek zarządu Dom Development i prezes zarządu Euro Styl, odpowiedzialny za zrównoważony rozwój w Grupie Dom Development.

Development dba o środowisko także podczas realizacji swoich inwestycji, wdrażając zasady gospodarki obiegu zamkniętego, czy zwiększając wykorzystanie energii odnawialnej na budowach. Grupa zobowiązuje się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 30 proc. w przeliczeniu na lokal w budowie do roku 2030 w porównaniu do 2021 r.

Dom to ludzie

Już ponad 130 tys. osób mieszka na osiedlach Dom Development. Jest to więcej niż liczba mieszkańców takich  miast jak np. Płock, czy Opole.

- Większość naszych inwestycji spełnia już dziś kryteria miasta 15-minutowego, jednak dodatkowo w Strategii Dom 2030 zobowiązujemy się aktywnie działać na rzecz zapewnienia mieszkańcom naszych osiedli dostępu do szerokiego spektrum usług. Ważna jest dla nas współpraca z artystami, dzięki czemu wprowadzamy sztukę do przestrzeni miejskiej podnosząc jej jakość. Wspieramy także inicjatywy integrujące społeczności lokalne oraz projekty kulturalne, sportowe i edukacyjne - dodaje Mikołaj Konopka.

Dom Development w swojej strategii uwzględnia zróżnicowane potrzeby mieszkańców osiedli, czego przykładem jest opracowywany właśnie program wykończeniowy: Mieszkanie dla seniora, zwiększający komfort i bezpieczeństwo samodzielnego mieszkania osób z czasowymi lub trwałymi ograniczeniami sprawności.

Dom na solidnych fundamentach

Grupa Dom Development to organizacja zarządzana zgodnie z najwyższymi światowymi standardami ładu korporacyjnego, która od 26 lat obecna jest na rynku mieszkaniowym w Polsce. Dodatkowo Dom Development od 16 lat jest cenioną przez inwestorów spółką z GPW, z aktywami o wartości przeszło 4 mld zł.

Dom Development w swojej strategii ESG stawia także na różnorodność.

- Staramy się zapewniać równe szanse wszystkim naszym pracownikom oraz korzystać ze zróżnicowania ich doświadczeń. Dbamy o zachowanie lokalnej perspektywy na każdym z naszych rynków. Dążymy do wyrównania proporcji płci we władzach naszej grupy, a w zarządach każdej z naszych spółek deweloperskich zasiadają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Do 2026 roku chcemy osiągnąć 30 proc. udział kobiet w zarządzie - podsumowuje Jarosław Szanajca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych